Valencia na granicy rozsypki! Kolejny trener odejdzie z Mestalla?

valenciacf.com

Problemy w Valencii wydają się nie mieć końca. W niedawno zakończonym okienku transferowym nie sprowadzono żadnego nowego piłkarza, za to sprzedano sporo wartościowych. Taki stan rzeczy nie zadowala obecnego szkoleniowca Javiego Garcię, który rozważa odejście z klubu! 

Konflikt Petera Lima z osobami pracującymi na Mestalla trwa w najlepsze. Ofiarami tej różnicy zdań byli między innymi były już dyrektor sportowy Mateu Alemany, oraz były też szkoleniowiec Marcelino. Obaj panowie prezentowali zupełnie odmienne pogląday na sytuację panującą w zespole w wyniku czego musieli pożegnać się z posadą. Lim zatrudnił w roli pierwszego trenera Alberta Celadesa, który poza zwycięstwem z Chelsea na wyjeździe nie zapisał się specjalnie w kartach historycznych.

Wszystko to rzuciło się także na względy finansowe, które mocno ucierpiały w ostatnim czasie. Nietoperze nie dostaną w tym sezonie dodatkowych pieniędzy za awans do europejskich pucharów, ponieważ się do nich nie dostali. Dodatkowo mocno wpłynęła na nich pandemia, która zmusiła władze do sprzedaży wielu swoich zawodników, a z pozostałą częścią wynegocjować niższe pensje. Miało to podreperować nadszarpnięty budżet. Wiązało się to też z tym, że w niedawno zakończonym okienku transferowym nie zakupiono żadnego nowego zawodnika, a warto przypomnieć, że z klubu odeszli między innymi Parejo, Rodrigo, Torres, Coquelin, Garay.

Wszystkie te czynniki wywołały nie małą frustrację na obecnym szkoleniowcu Valencii. Javi Garcia był wściekły za brak aktywności na rynku transferowym, liczył na wypełnienie luk po graczach, którzy odeszli. Jednak takiego ruchu się nie doczekał, a wiele źródeł podaje, że trener miał złożyć dymisję z pełnionego stanowiska. Na razie trwają rozmowy z zarządem, jednakże jeśli nie dojdzie do porozumienia to taki scenariusz może się ziścić.

Valencia dość niespodziewanie dobrze rozpoczęła ten sezon wygrywając 4:2 z Levante. W kolejnych spotkaniach zostali szybko sprowadzeni na ziemię, a styl gry Nietoperzy pozostawia wiele do życzenia.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.