Kepa: Jestem w stanie odzyskać swoją pozycję

Getty Images


Pobyt Kepy Arrizabalagi na Stamford Bridge wzbudza mnóstwo kontrowersji. Wystarczy przede wszystkim przypomnieć kuriozalną sytuację z finału Carabao Cup z poprzedniego sezonu. Hiszpański golkiper zignorował polecenia ówczesnego menedżera Chelsea Maurizio Sarri’ego i nie chciał opuścić boiska przed konkursem rzutów karnych w finałowym starciu z Manchesterem City. Obecnie kilka poważnych błędów spowodowały, iż Kepa stracił miejsce między słupkami w zespole Franka Lamparda. Twierdzi jednak, że jest  w stanie odzyskać pozycję numer jeden i przekonać wszystkich o swojej klasie.

Transfer Kepy do Premier League w 2018 roku ustanowił nowy rekord, jeśli chodzi o kwotę transferową wydaną na bramkarza. Athletic Bilabo zarobiło wówczas 80 milionów euro. Hiszpan jak na razie nie potwierdził słuszności zapłacenia tak ogromnej sumy. Kolejne wpadki, niesubordynacja i sprowadzenie przez “The Blues” kolejnego bramkarza – mowa o Edouardzie Mendy’m z francuskiego Rennes – tylko pogorszyły jego sytuację. Kepa zachowuje jednak pewność siebie i zapowiada, że wszystko wróci do normy.

– Czuję się dobrze i pewnie. Takie sytuacje są czymś naturalnym w karierze piłkarza i każdy z nas musi przez to przejść. Zamierzam w spokoju pracować dalej i wiem, że zdołam podołać wszelkim przeciwnościom. Gdy tylko otrzymam szansę gry, wykorzystam ją jak najlepiej – stwierdził Kepa podczas konferencji prasowej zapowiadającej reprezentacyjny pojedynek Hiszpanów z Portugalczykami.

Kepa nie tylko w klubie musi walczyć o miejsce w wyjściowym składzie. W hiszpańskiej drużynie narodowej rywalizuje z Davidem de Geą. Niewykluczone, że w środowym spotkaniu przeciwko Portugalii to właśnie bramkarz Chelsea zostanie desygnowany do gry w wyjściowym składzie.

– Czuję duże wsparcie ze strony klubu, jak również sztabu reprezentacji. Mam możliwość występować w dwóch świetnych drużynach, współpracując z równie klasowymi szkoleniowcami. Skupiam się wyłącznie na najbliższym meczu, aby w ten sposób dążyć do odbudowy formy – dodał.

Od początku bieżącego sezonu Kepa rozegrał dwa spotkania na boiskach Premier League. Wystąpił przeciwko Brighton oraz Liverpoolowi. Fatalny występ przeciwko tym drugim zadecydował o degradacji do roli zmiennika dla wspomnianego Mendy’ego. Senegalczyk z miejsca stał się pierwszym wyborem Lamparda.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.