Urugwaj pokonał Portugalię i zagra w ćwierćfinale

Squawka News (Twitter)

Reprezentacja Urugwaju pokonała Portugalię 2:1 i zagra w ćwierćfinale Mistrzostw Świata. Dwie bramki dla drużyny z Ameryki Południowej zdobył Edinson Cavani, dla Mistrzów Europy trafił Pepe.

W drugim meczu 1/8 finału zmierzyły się reprezentacje Urugwaju i Portugalii. Drużyna z Ameryki Południowej z kompletem punktów wygrała, grupę A pokonując Egipt, Arabie Saudyjską i Rosję. Natomiast Mistrzowie Europy wyszli z drugiego miejsca, wygrywając tylko z Marokiem i remisując z Hiszpanią i Iranem, ich dorobek to pięć punktów.

Pierwszy strzał zobaczyliśmy już w 2. minucie, ze strony Portugalii, głową piłkę do siatki próbował skierować Bernardo Silva, ale uderzył on bardzo niecelnie. Pierwsza ofensywna akcja Urugwaju od razu zakończyła się golem, Luis Suárez świetnie dośrodkował w szesnastkę, a tam  do siatki trafił Edinson Cavani.

Gracz Barcelony do asysty mógł dołozyć bramkę, ale po jego strzale z rzutu wolnego dobrze obronił Rui Patrício. Do przerwy w zasadzie nic więcej się nie działo i Urugwaj prowadził z Portugalią 1:0.

Na początku drugiej połowy zdecydowaną przewagę mieli Portugalczycy i udało się im doprowadzić do wyrównania. Raphaël Guerreiro dośrodkował z lewej strony w szesnastke, tam do futolówki wyskoczył Pepe i pokonał Fernando Muslere.

Podopieczni Fernando Santosa krótko cieszyli się z remisu, bo w 63. minucie Urugwaj znowu wyszedł na prowadzenie. Rodrigo Bentancur podał do Cavaniego, ten zdecydował się na finezyjne uderzenie i nie dał żadnych szans portugalskiemu bramkarzowi.

Niestety później napastnik reprezentacji Urugwaju musiał opuścić boisko z powodu kontuzji, a zastąpił go Cristhian Stuani. Portugalczycy starali się odrobić straty, ale nie potrafili się przedostać w pole karne Urugwaju, więc starali się strzelać z dystansu, lecz im to nie wychodziło i to Urugwaj zagra w ćwierćfinale.