Jan Urban nie jest już trenerem Lecha Poznań. Doświadczony szkoleniowiec został zwolniony po zwycięstwie zespołu z Piastem Gliwice 2:0.

Urban przejął zespół “Kolejorza” w październiku zeszłego roku. Zastąpił Macieja Skorżę. Niestety Urban mimo wielu zapowiedzi nie potrafił wyciągnąć mistrza Polski z kryzysu i choć zakwalifikował się do grupy mistrzowskiej, nie zdołał wprowadzić swojej ekipy do europejskich pucharów.

Lech przegrał również w finale Pucharu Polski. Kibice “Kolejorza” już dawno oczekiwali jego dymisji, jednak włodarze postanowili dać mu jeszcze jedną szansę. Urban zaczął sezon bardzo dobrze, od zdobycia Superpucharu Polski. Znów jednak powstał problem w lidze, bowiem Lech w siedmiu meczach zgromadził dotychczas osiem punktów, w tym trzy w ostatni weekend, wygrywając z Piastem Gliwice. 12 miejsce w tabeli to wynik bliski kompromitacji.

W związku z tym zarząd zdecydował się rozstać z dotychczasowym szkoleniowcem. Jak podkreślił w wydanym komunikacie, zespół potrzebuje nowego impulsu. Nie wiadomo kto będzie następcą Urbana.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl
Zakład bez ryzyka 500 zł i bonus od depozytu 50 zł na Superbet.pl
Freebet 50 zł, zakład bez ryzyka 600 zł i bonus od depozytu 1000 zł na Betfan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *