Umtiti odejdzie w niespodziewanym kierunku?

Umtiti

twitter.com/FCBarcelona

Lecce jest już tylko o krok od zakontraktowania obrońcy Barcelony, Samuela Umtitiego, na zasadzie wypożyczenia.

Dyrektor sportowy Lecce, Pantaleo Corvino, jest w stałym kontakcie z Blaugraną i pracuje nad pozyskaniem 28-letniego francuskiego obrońcy na zasadzie wypożyczenia. Umtiti był już wcześniej łączony z przenosinami do Serie A, ale teraz oczekuje się, że w końcu wykona krok w kierunku Włoch, choć prawdopodobnie w miejsce, którego nikt się nie spodziewał.

Lecce ciężko pracuje nad zamknięciem transakcji Umtitiego i w najbliższych dniach może dojść do pełnego porozumienia z Barceloną.

Kariera francuskiego obrońcy została w znacznym stopniu zahamowana przez kontuzje po udanej kampanii Mistrzostw Świata w 2018 roku. Umtiti cierpiał na uraz kolana przed turniejem, ale zdecydował się nie poddawać operacji, co pozwoliło mu wziąć udział w mistrzostwach w Rosji.

We wrześniu 2018 roku, zaledwie dwa miesiące po zdobyciu przez Francję Pucharu Świata, kłopoty Umtitiego z kontuzjami naprawdę się zaczęły; opuścił 28 meczów w kampanii 2018/19, 10 meczów w sezonie 19/20, 25 meczów w kampanii 20/21 i ponad 22 w ostatnim. Będzie liczył na to, że w nadchodzącym roku odnajdzie dobrą formę w Lecce.

Źródło: Gianluca Di Marzio/Football Italia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x