Ultrasi Interu wydali oświadczenie ws. obrażania Lukaku

skysports.com

Romelu Lukaku w meczu z Cagliari padł ofiarą rasistowskich zachowań sympatyków gospodarzy. Fani Interu Mediolan w liście otwartym piszą do reprezentanta Belgii. Przekonują go, że fani Cagliari reagujący na jego grę wydawaniem małpich odgłosów nie są rasistami.

Piłkarz poczuł się dotknięty ich zachowaniem. Po zakończeniu spotkania Lukaku zamieścił emocjonalny wpis na Instagramie w którym pisze że, “Piłka nożna powinna być sportem sprawiającym radość wszystkim, a my nie powinniśmy akceptować żadnych form dyskryminacji, przez które musimy się wstydzić”.

Kibice Interu zareagowali na to listem otwartym do Belga. Fani drużyny z Mediolanu bronią w tym liście kibiców Cagliari i uważają że małpie okrzyki nie są formą rasizmu. 

– Romelu, piszemy do Ciebie w imieniu kibiców z Curva Nord, czyli ludzi, którzy przywitali Cię po przyjeździe do Mediolanu. Bardzo nam przykro, że myślałeś, że to, co wydarzyło się w Cagliari, było przejawem rasizmu. Musisz zrozumieć, że Włochy nie są jak wiele państw północnej Europy, w których rasizm jest prawdziwym problemem.

– Rozumiemy, że niektóre okrzyki mogły wydawać Ci się rasistowskie, ale takie nie były. We Włoszech szukamy wszystkich sposobów, by pomagać naszym zespołom i denerwować rywali. To nie jest rasizm. Jesteśmy wieloetniczną organizacją kibiców. Zawsze witaliśmy piłkarzy z całego świata, ale używaliśmy też tego sposobu, by wyprowadzić z równowagi przeciwników.

– Prawdopodobnie będziemy robić to w przyszłości. Jeśli mówisz, że rasizm jest problemem, z którym należy walczyć we Włoszech, wspierasz represje wobec kibiców – napisali kibice z Mediolanu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *