UEFA zrezygnuje z finansowego fair play?

Szykuje się prawdziwa rewolucja w europejskiej piłce. Przez pandemię koronawirusa, UEFA chce zrezygnować z finansowego fair play.

Już wkrótce przedstawiciele UEFY mają ogłosić zakończenie finansowego fair play, które było utrapieniem wśród większości klubów. Dzięki temu, drużyny będą miały większe pole do manewru w związku z transferami.

Kodeks ten obowiązywał od sezonu 2011/12. Jego głównym zadaniem było kontrolowanie wydatków jak i przychodów zespołów. Wiele klubów zostało ukaranych finansowo, odjęciem punktów w klasyfikacjach, zakazem rejestracji zawodników, dyskwalifikacjami czy nawet wyłączeniem z udziału z rozgrywek.

Włoski dziennikarz Tancredi Palmeri oznajmił, że UEFA wprowadzi nowy system kontroli finansowych, lecz będzie on bardziej elastyczny i mniej rygorystyczny.

Niewątpliwie jednym z przyczyn takiej decyzji włodarzy jest pandemia koronawirusa. Budżety drużyn nie są już w takim stopniu zasilane, jak chociażby przed rokiem. Wiele klubów zmaga się z problemami finansowymi, nie mogą sobie pozwolić na rozrzutność, sprzedają czy też pozyskują graczy po coraz mniejszych cenach.

To dobra wiadomość przede wszystkim dla klubów, które są wspierane finansowo przez inwestorów z Bliskiego Wschodu czy też Azji. To przecież głównie przez nich europejska organizacja w 2011 roku wymyśliła zasady finansowego fair play.

 

Źródło: pilkanozna.pl


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *