Kevin de Bruyne tłumaczy słabą formę Manchesteru City z początku sezonu

Kevin De Bruyne

Zdjęcie: TalkSport

Manchester City pewnie zmierza po kolejny tytuł mistrzowski. Jeszcze nic nie jest pewne, ale mało prawdopodobnym jest to, aby “Obywatele” zaprzepaścili taką szansę.. Chociaż na początku sezonu wcale to nie wyglądało tak dobrze. 

Kevin de Bruyne na początku sezonu wcale nie błyszczał na boisku, ale miał ku temu powody. Belg jako główną przyczynę słabej formy wskazał brak letniej przerwy pomiędzy rozgrywkami. Sezon zakończył się w sierpniu, więc z początkiem nowej kampanii City wyglądało na osłabione, często traciło punkty a po 9. kolejkach było na 13. miejscu. Później dwukrotnie zremisowali, ale nadeszła passa 23 zwycięstw i “Obywatele” teraz plasują się na szczycie tabeli z 14-sto punktową przewagą. Do tego zagrają w finale Carabao Cup, półfinale FA Cup i ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Passa ta podtrzymywana jest dzięki zmianom taktycznym Pepa Guardioli i jego sztabu, które odciążyły zawodników, a także dzięki spotkaniu drużynowemu pod wodzą Fernandinho, który zjednoczył piłkarzy. De Bruyne twierdzi, że piłkarze zaczęli się otrząsać dopiero po kilku miesiącach aktualnego sezonu. Pomocnik był zmęczony psychicznie, do tego we wrześniu powitał na świecie swoją córkę – Teraz jest już lepiej. Na początku sezonu było trochę ciężko. Widzieliśmy to również w City, gdzie mieliśmy tylko osiem dni urlopu. A potem były narodziny mojej małej córeczki. To było dla mnie bardzo dużo w tym samym czasie. Ale po kilku miesiącach zauważyliśmy, że tempo wróciło. Byliśmy lepsi fizycznie i psychicznie.

Być może to przez przeciążenie w trakcie sezonu Belg doznał kontuzji przywodziciela. 29-latek twierdzi jednak, że czuje się dobrze – Nie sądzę, aby te trzy mecze przyszły za wcześnie, nawet jeśli program jest czasami trochę trudny. Wróciłem bez problemów fizycznych. I od tego czasu rozegrałem wiele meczów. Jestem we właściwym rytmie. Jestem szczęśliwy. Czuję się dobrze.

Kevin de Bruyne w bieżącej kampanii Premier League zagrał 23-krotnie. W tym czasie strzelił 5 goli i asystował 11 razy.

Źródło: Manchester Evening News


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *