UEFA: Wykorzystanie technologii goal-line stoi po stronie federacji

Ronaldo

twitter UEFA Nations League

Gol Cristiano Ronaldo zostałby uznany, gdyby oba związki piłkarskie zgodziły się przed meczem na wykorzystanie technologii goal-line – poinformowała w poniedziałek UEFA.

Decyzja o zastosowaniu goal-line technology w europejskich kwalifikacjach należy do związku gospodarzy każdego meczu – przekazał organ zarządzający futbolem w Europie. Jeśli związek gospodarza planuje wdrożyć technologię to musi również uzyskać pisemną zgodę od federacji gości.

Sędzia meczowy Danny Makkelie powiedział w poniedziałek portugalskiej gazecie A Bola, że ​​przeprosił trenera Portugalii Fernando Santosa i resztę drużyny za błąd. Piłka cym obwodem przekroczyła linię bramkową lecz arbiter nie uznał gola, który zostałby przypisany Cristiano Ronaldo.

– Mogę tylko powiedzieć, że przeprosiłem trenera i zespół z powodu tego, co się stało. Jako zespół sędziowski zawsze ciężko pracujemy, aby podejmować właściwe decyzje. Kiedy jesteśmy na pierwszych stronach gazet z takiego powodu, wcale nas to nie uszczęśliwia – mówi.

Selekcjoner Portugalczyków powiedział po meczu, że nie do przyjęcia jest brak VA-u na tym poziomie rozgrywek, ale UEFA w niedzielę stwierdziła, że ​​pandemia COVID-19 uniemożliwiła zainstalowanie systemu na czas przed kwalifikacjami.

Wpływ pandemii na zdolności operacyjne i logistyczne spowodował, że UEFA opóźniła wdrożenie VAR w fazie grupowej Ligi Europy (do 2021-22 zamiast 2020-21), a także wycofała propozycję wdrożenia VAR w 2022 roku w kwalifikacjach.

VAR nie był również używany w fazie grupowej Ligi Narodów UEFA jesienią 2020 roku i dlatego do tej pory nigdy nie był używany w meczach fazy grupowej eliminacji reprezentacji UEFA.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *