UEFA Euro 2020: Sensacja w meczu Holandii! Czechy w ćwierćfinale

W 1/8 finału mistrzostw Europy reprezentacja Holandii zmierzyła się z narodową drużyną Czech. Podopieczni Franka de Boera przegrali to starcie 0:2. Momentem przełomowym meczu była czerwona kartka, którą otrzymał Matthijs de Ligt.

Według przewidywań kibiców i piłkarskich ekspertów reprezentacja Holandii na początku meczu dominowała na boisku. Podopieczni Franka de Boera potrafili budować groźne akcje pod bramką przeciwników. Pomagała im w tym niepewność jednego ze środkowych obrońców narodowej drużyny Czech – Tomasa Kalasa. Stoper Bristol City popełni na początku spotkania kilka błędów, jednak na jego szczęście żaden z nich nie zakończył się utratą gola. Nasi sąsiedzi próbowali odpowiadać na zagrożenie ze strony rywali kontratakami, w których szczególnie widoczny był Patrik Schick. Mimo tego dobrze radzący sobie na tych mistrzostwach napastnik nie otrzymywał od kolegów na tyle dobrych podań, by móc stworzyć zagrożenie pod bramką Stekelenburga.

Początek drugiej połowy przyniósł jeszcze więcej okazji do otwarcia wyniku. Holendrzy zdołali kilka razy przedrzeć się przez defensywę Czechów, jednak Vaclik bardzo dobrze radził sobie ze strzałami rywali. Mimo dominacji na murawie ekipa “Pomarańczowych” znalazła się w sporych tarapatach. Ich lider obrony – Matthijs de Ligt, w 55. minucie otrzymał czerwoną kartkę. Zawodnik Juventusu próbował zatrzymać groźny atak przeciwników, jednak w czasie interwencji zagarnął piłkę ręką, za co arbiter musiał wyrzucić go z boiska. Od tego momentu piłkarze z Królestwa Niderlandów musieli radzić sobie w dziesiątkę. Poskutkowało to utratą bramki w 68. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego futbolówka została zgrana do Tomasa Holesa, który dobrym strzałem głową umieścił ją w siatce Stekelenburga.

Gwóźdź do trumny piłkarzy Franka de Boera wbił Partik Schick, który na dziesięć minut przed końcem podstawowego czasu gry wyprowadził swoją drużynę na dwubramkowe prowadzenie. Tym samym snajper Bayeru Leverkusen po raz czwarty na tych mistrzostwach wpisał się na listę strzelców.