elche.com

Elche przegrało na własnym stadionie z Athletikiem Bilbao 2:3 mimo dwubramkowego prowadzenia, bowiem już po pierwszych 45 minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 2:0.

W bramce gospodarzy wystąpił Przemysław Tytoń, który kilka razy ratował swój zespół przed stratą bramki, jednak to nie wystarczyło, by zdobyć 3 punkty.  Zespół Polaka wyszedł na prowadzenie w 32. minucie za sprawą Jonathasa, który wykorzystał sytuacje sam na sam z bramkarzem gości. Tuż przed przerwą bramkę na 2:0 ponownie zdobył Jonathas i postawił swoją drużynę w komfortowej sytuacji.

Do 80. minuty ciągle widniał wynik 2:0 i chyba mało kto spodziewał się innego rezultatu niż wygrana Elche. A jednak. Na dziesięć minut przed końcem spotkania bramkę kontaktową zdobył Aketxe, a w 87. minucie do wyrównania doprowadził San Jose. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Williams zdobył bramkę na wagę zwycięstwa piłkarzy z Bilbao.

Elche CF – Athletic Bilbao 2:3 (2:0)
1:0 – Jonathas 32′
2:0 – Jonathas 45′
2:1 – Aketxe 80′
2:2 – San Jose 87′
2:3 – Williams 90+2′

Elche: Tytoń – Suarez, Roco, Pelegrin, Cisma – Mosquera, Gonzalez – Fajr (89. Pasalić), Rodriguez (84. Rodrigues), Niguez (72. Coro) – Jonathas

Athletic: Herrerin – De Marcos, San Jose, Laporte, Balenziaga – Etxebarria, Iturraspe (56. Gurpegi) – Williams, Rico (82. Susaeta), Viguera (67. Aketxe) – Aduriz

Sevilla podejmowała na Sánchez Pizjuán broniącą się przed spadkiem Almerię. Grzegorz Krychowiak nie zagrał ani minuty, jednak jego drużyna wygrała 2:1.