Roma zbliża się do wicemistrzostwa

bolaone.com

Piłkarze AS Roma pokonali drużynę Udinese 2:1 w meczu 36. kolejki włoskiej Serie A. Na dwie kolejki do końca rozgrywek mają punkt przewagi nad lokalnym rywalem Lazio Rzym w walce o wicemistrzostwo Włoch. Piłkarze Lazio wygrali w sobotę z Sampdorią 1:0, ale drużyna Łukasza Skorupskiego dziś skutecznie odpowiedziała.

Mecz wyglądał dla Romy lepiej niż wynik, gdyż to gospodarze dominowali na boisku przez całe spotkanie i tylko do siebie mogą mieć pretensje, że do końca prowadzili tylko jednym golem. Raziła w oczy ich nieskuteczność. Mimo przewagi od początku meczu, to goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Jednak Rzymianie wyrównali jeszcze przed przerwą za sprawą trafienia Nainggolana.

W drugiej połowie meczu przewaga gospodarzy trwała. Gola na wagę trzech oczek zdobył w 65. minucie Torosidis. Mimo kilku dogodnych sytuacji, nie udało się podwyższyć wyniku. Warto wspomnieć, że asysty przy obydwu trafieniach zanotował Francesco Totti. Idol rzymskich trybun nie pozwala o sobie zapomnieć i gra kolejny mecz na najwyższym poziomie. Żywy pomnik w czerwonej części stolicy.

Do końca rozgrywek Serie A zostało dwa mecze. Roma ma punkt przewagi nad Lazio. Kluczowym meczem będzie derbowe spotkanie pomiędzy obydwoma zespołami w następnej kolejce. Udinese zajmuje 15. lokatę w tabeli i w drużynie po tak słabym sezonie na pewno dojdzie do kilku zmian. Łukasz Skorupski spędził cały mecz na ławce rezerwowych Romy.

17.05.2015, godz. 20.45, Serie A, 36. kolejka: AS Roma – Udinese 2:1(1:1)

0:1 – 19′ Perica

1:1 – 45′ Nainggolan

2:1 – 65′ Torosidis