Tylko u nas! Rozmowa z PLKD

Na NJU Winter Games udało się odbyć krótką rozmowę z PLKD, czy też znanym ludziom jako PLK Damian. Damian zajmuje się nagrywaniem filmów z gier sportowych i można powiedzieć, że radzi sobie naprawdę dobrze, skoro ma na YouTube ponad 220000 subskrypcji. Zapraszamy do lektury wywiadu.

– Co robisz, by być bliżej fanów poza pojawieniem się na takich eventach?

– Właśnie niedawno zacząłem nagrywać coraz więcej filmów z kamerką i staram się mieć ten bliższy kontakt z widzami. Chcę by widzieli mnie, widzieli moje emocje i mam wrażenie, że wyjdzie mi to tylko na lepsze. Chciałbym jak najbardziej urozmaicać swoje materiały. Mój kanał na YouTube skupia się generalnie wokół gry FIFA. Co ciekawe początkowo miała być tylko dodatkiem, a w dość krótkim czasie zdominowała mój kanał. Ale cieszę się, że tak to się potoczyło. A jeżeli chodzi o NJU Winter Games, to jestem po raz pierwszy na tego typu wydarzeniu.

– FIFA spowodowała, że poszerzyłeś swoją wiedzę o piłce?

– Powiem tak, był okres czasu przez który przestałem interesować się piłką nożną. Jednak gdy zacząłem nagrywać filmy z FIFA, to moja miłość do footballu odżyła.

– Jak planujesz swoją przyszłość?

– Chciałbym być komentatorem sportowym, ale z tego co się orientuję to bardzo trudno jest się wkręcić w taką działalność. Nie oszukujmy się, gdy chcesz pracować w telewizji, to łączy się to ze znajomościami. Wydaje mi się, że przynajmniej początkowo praca w radiu byłaby dla mnie odpowiednia. Chciałbym robić coś związanego głównie z moim głosem, bo to mi sprawia największą przyjemność.  Jeżeli chodzi o mój warsztat, to jak komentuję filmy, to wszystko jest moją samodzielną pracą. A chciałbym jednak pójść jakoś dalej w tym kierunku i się rozwinąć, więc zobaczymy jak to wyjdzie. Jeżeli chodzi o studia, to muszę poważnie się zastanowić, bo jednak większość znajomych odradza mi dziennikarstwo.

– Co byś radził ludziom, którzy chcą zacząć nagrywać filmy na przykład z FIFY?

– Trudno jest w tej chwili wybić się. Jeżeli ktoś chce na przykład zacząć nagrywać materiały z FIFY, to musi zrobić coś naprawdę kreatywnego. Trzeba odejść od zwykłego nagrywania powiedzmy kariery, a należy zrobić coś w nowym stylu. Sam widzę po swoim przykładzie, że po jakimś czasie widzom nudzi się pewien format i stworzenie czegoś innego powoduje iż chcą więcej takich materiałów. Zdecydowanie najlepiej wypadają takie jednorazowe pomysły, które powiedzmy wpadną komuś do głowy znikąd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi