Górnik Łęczna na własnym obiekcie przegrał 2:3 z Pogonią Szczecin. Spotkanie zostało rozegrane w ramach 19.kolejki piłkarskiej Ekstraklasy.

Zawody kapitalnie rozpoczęły się dla popularnych „Portowców”, a mianowicie zdobyciem szybkiego prowadzenia. W 3.minucie wyśmienite podanie od Murayamy wykorzystał Mateusz Lewandowski, który płaskim strzałem w prawy dolny róg nie dał szans bramkarzowi. Początek meczu to również ogrom pracy dla sędziego liniowego, ponieważ co chwilę musiał sygnalizować liczne ofsajdy po obu stronach. Czternasta minuta tego pojedynku przyniosła nam genialnego gola, którego autorem został Adam Frączczak. Zawodnik doskonale przymierzył z rzutu wolnego. W 33.minucie nieprzemyślanym zachowanie we własnej 16-ce popisał się Lucas Bielak, dotykając piłkę ręką. Kilka chwil później sprawiedliwość skutecznie wymierzył Adam Frączczak. Po tych zdarzeniach mieliśmy „deja vu”, bo wyczyn Bielaka powtórzył Jarosław Fojut. Mimo niedozwolonego zachowania sędzia postanowił nie gwizdać karnego. Za dyskusję z arbitrem żółtą kartkę otrzymał Tomasz Nowak.

Jurij Szatałow w przerwie szukał sposobu na złą grę swojej ekipy. Przemysław Pitry zmienił Łukasza Tymińskiego. W drugiej części bardzo aktywny był Jakub Świerczok, który co rusz znajdował się w sytuacjach strzeleckich, ale brakowało mu skuteczności. Ten stan rzeczy zmienił się w 61. minucie, kiedy to były zawodnik Zawiszy Bydgoszcz wykorzystał dośrodkowanie Piesia z lewego sektora boiska. Trafienie pobudziło gospodarzy, czego efektem było oblężenie bramki Słowika. Wynik mogli w końcówce ustalić Patryk Małecki oraz Rafał Murawski, lecz ich strzały były minimalnie niecelne. Nadzieję swoim kibicom na korzystny rezultat dał Bartosz Śpiączka, wykorzystując bierną postawę linii defensywnej przeciwnika. Arbiter dorzucił dwie minuty do regulaminowego czasu, jednak żadna z ekip nie zdołała już odmienić losów tego meczu.

Pogoń Szczecin powróciła na 4.lokatę w ligowej tabeli. Z kolei gospodarze coraz bliżej strefy spadkowej.

2:3 Śpiączka (89′)

Żółte kartki: Nowak (38′), Pitry (50′), Bielak (72′), Leandro (85′), Śpiączka (90+2′) –  Słowik (90+1′)

Sędzia główny: Daniel Stefański

Skład gospodarzy:  Prusak – Mierzejewski, Bielak, Szmatiuk, Leandro – Bonin, Pruchnik, Tymiński (46′ Pitry), Nowak, Piesio – Świerczok (79′ Śpiączka)

Skład gości: Słowik – Rudol, Czerwiński, Fojut, Lewandowski – Przybecki (57′ Listkowski), Murawski, Matras, Akahoshi, Murayama (71′ Małecki) – Frączczak