Tworek: Kiedy widzę zespół z przekrwionymi oczami, to nie mogę tego nie docenić

wartapoznan.pl

– Z zimną krwią skorzystaliśmy z błędu rywala i wybroniliśmy wynik – powiedział Piotr Tworek po wygranej z Piastem Gliwice (1:0).

Warta Poznań była wymieniana w kontekście ewentualnego spadku z PKO Ekstraklasy. Jednak po 18. kolejce PKO Ekstraklasy jest im bliżej do wskoczenia do czołowej czwórki niż do ostatniej lokaty, na której jest inny beniaminek – Stal Mielec. W poniedziałek skorzystali na błędzie formacji defensywnej “Piastunek” i wywieźli trzy “oczka” z Gliwic.

Zdawaliśmy sobie sprawę z dobrej dyspozycji Piasta, która była zresztą widoczna przez całe spotkanie. Z zimną krwią skorzystaliśmy z błędu rywala i wybroniliśmy wynik. Może to nie było widowisko przyjemne dla oka, bo dużo musieliśmy poświęcić na grę w defensywie – ocenił trener.

“Kiedy jednak widzę zmęczony zespół, z przekrwionymi oczami, który nie ma siły nawet na radość z trzech punktów, to nie mogę kosztem lepszej gry tego nie docenić

Dodał, że Warta nadal będzie zaskakiwać wszystkich. – Spoglądamy tylko na najbliższego rywala, którym będzie Lech Poznań. Trzeba się teraz dobrze zregenerować. Chcielibyśmy zadowalać kibiców grą z polotem i sytuacjami, ale doceniam też obronę, bo sztuką jest nie dopuszczać przeciwnika do sytuacji, a takie fragmenty również w Gliwicach mieliśmy. Oby tak dalej – równie solidnie w defensywie i z umiejętnością wykorzystania nawet jednej szansy. Nigdy nie powiem, że to co osiągamy, jest wynikiem ponad stan – oznajmił Tworek.

“Warciarze” są niepokonani od czterech ligowych meczów (10 pkt), zaś w piątek fanów czekają niezwykłe emocje w Derbach Poznania, które odbędą się na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim (piątek, godz. 20:30).

źródło: wartapoznan.pl /


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl
Zakład bez ryzyka 500 zł i bonus od depozytu 50 zł na Superbet.pl
Freebet 50 zł, zakład bez ryzyka 600 zł i bonus od depozytu 1000 zł na Betfan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *