Tuchel grzmi po Boxing Day: To niesprawiedliwe podejście, gramy z drużynami, które odpoczywały 10 dni

chelseafc.com

Chelsea FC nie bez problemów ograła Aston Villę (3:1) w Boxing Day. Thomas Tuchel mówił o niesprawiedliwości mając na myśli terminarz i przekładanie meczów.

Romelu Lukaku znów pojawił się murawie po wyleczeniu się Covid-19. The Blues w grudniu rozegrali osiem meczów, zaś w całej Premier League przełożono już piętnaście. Brighton przyjedzie w środę na Stamford Bridge.

– To niesprawiedliwe podejście, ponieważ gramy z drużynami, które odpoczywały 10 dni i mogły się lepiej przygotować – przyznał Tuchel. Ludzie przy zielonym stoliku, w biurach, podejmują takie decyzje, a przecież nas też dotykają Covid-19 i urazy – dodaje.

– Jestem pod wrażeniem moich zawodników, ale jestem też bardzo zaniepokojony. Może popełniliśmy duży błąd, pozwalając zawodnikom grać po koronawirusie i po jednej lub dwóch sesjach treningowych – wyjaśnia.

Powtórzył apel o ponowne dopuszczenie pięciu rezerwowych do Premier League, ale zdaje sobie sprawę, że nie ma na to zgody władz. Również asystent menedżera Villi, Gary McAllister, który zastępował Stevena Gerrarda po pozytywnym teście Covid-19 powiedział, że przywrócenie pięciu rezerwowych jest konieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.