Trzecia porażka Realu Sociedad z rzędu! Zwycięstwo Getafe

Twitter

W sobotnie popołudnie Getafe na Coliseum Alfonso Perez walczyło o ligowe punkty z Realem Sociedad. Gospodarze wygrali 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył Jorge Molina.

Przed meczem statystyki wskazywały jasno: Getafe jest drużyną mocną u siebie, zaś Sociedad gra bardzo dobrze na wyjazdach. Zatem zapowiadał się ciekawy mecz dla wszystkich kibiców ligi hiszpańskiej. Początek zwiastował, że emocje podczas spotkania sięgną zenitu. Już w 3. minucie do siatki rywali trafił Jorge Molina. Gaku Shibasaki nastrzelił Miguela Angela Moya’e, piłka odbiła się od golkipera wprost pod nogi Moliny, a ten bez problemu kopnął ją do pustej bramki. Trafienie to zadedykował kontuzjowanemu Amathowi Ndiaye, który w poprzedniej kolejce zszedł przedwcześnie z boiska, z powodu zerwania więzadeł. Kolejne minuty gospodarze rozgrywali mądrze, dobra i przede wszystkim gra w defensywie sprawiała, że rywale nie mieli za wiele do powiedzenia. Sytuacja zmieniła się w okolicach 25. minuty. Goście znacznie przyspieszyli z atakami. W porównaniu do gospodarzy ich akcje różniły się dynamiką. Nie zależało im na zbyt długim prowadzeniu piłki, gdy mieli okazję natychmiast oddawali strzały w kierunku bramki Davida Sorii. W końcówce nabrali sporego rozmachu, ale mimo tego nie zdołali doprowadzić do wyrównania. Do przerwy 1:0.

Druga połowa to całkowita dominacja piłkarzy Asiera Garitano. Posiadanie piłki momentami wynosiło 70% do 30% na korzyść gości. Przez długi czas próbowali oni zdobyć gola, który przywróciłby ich do żywych. Warto dodać, że szkoleniowiec Leganes zmienił sposób gry – przeszedł na system z trójką obrońców, co dodawało mu dodatkowe siły w ofensywie w postaci wahadeł. Getafe zaś bardzo dzielnie się broniło, choć czasem defensorom przytrafiały się błędy, które mogły skutkować stratą bramki. Na szczęście świetnie dysponowany między słupkami był David Soria. Kapitalnie popisał się przy obronie strzału Juanmiego jak i przy wielu innych. W końcowych minutach Getafe zaostrzyło środki. Dopuszczali się coraz większej ilości fauli, większość nawet na żółtą kartkę. Co do akcji ofensywnych – ograniczali oni je praktycznie do minimum. Goście nie zdołali już odrobić strat, mecz kończy się wynikiem 1:0.

Getafe – Real Sociedad 1:0 ( 1:0 )