Trzecia bramka Janusza Gola w lidze

Wikipedia

Janusz Gol walnie przyczynił się do wygranej 2-1 swojego Amkara Perm z Dinamem Moskwa. 32-latek w 48. minucie otworzył wynik spotkania. Była to jego trzecia bramka w obecnym sezonie rosyjskiej ekstraklasy.

Były reprezentant Polski rozpoczął mecz w wyjściowym składzie swojego zespołu. Został zmieniony w 82. minucie przez Felicia Browna Forbesa. Jego drużyna dzięki trafieniu Saeida Ezatolahiego ostatecznie wygrała 2-1. Dzięki tej wygranej Amkar po osiemnastu kolejkach ma na koncie 21 punktów i przesunął się na dziesiąte miejsce w tabeli ligowej.

W drużynie Polaka wystąpili także zawodnicy znani z gry na polskich boiskach – były piłkarz Wisły Kraków Michaił Siwakow oraz grający w przeszłości w GKS-ie Bełchatów Pawieł Komołow.

Janusz Gol trafił w lidze po raz trzeci w tym sezonie. Poprzednio strzelał we wrześniu – w wygranych meczach z SKA Chabarowsk oraz Rubinem Kazań.

24 listopada 2017, 18. kolejka rosyjskiej ekstraklasy, Perm (Zwiezda)

Amkar Perm – Dinamo Moskwa 2:1 (0:0)

Janusz Gol 48, Saeid Ezatolahi 68 – Jewgienij Łucenko 54 (karny)