„Trzeba potępiać to czym ten sport się stał” – Paco Jemez po remisie z Las Palmas

www.skysports.com

VAR budził, budzi, i pewnie długo jeszcze będzie budził masę kontrowersji. Kolejnym krytycznym głosem w tej sprawie jest wypowiedź Paco Jemeza, szkoleniowca Rayo Vallecano, po meczu z Las Palmas. 

Przedostatnia kolejka rozgrywek Segunda Division. Wciąż trwa walka o wejście do baraży o awans do La Liga. Rayo gra u siebie z Las Palmas. Sędzia dyktuje przeciw gospodarzom w tym meczu dwie jedenastki. Jakby tego było mało, jedna z nich musi zostać powtórzona, bo bramkarz ruszył się zbyt wcześnie. Spotkanie kończy się wynikiem 2-2, a szanse na awans znacznie się oddaliły. Trzy punkty dzielą teraz ekipę z Vallecano od strefy play-off.  Nic więc dziwnego, że trener gospodarzy wpadł we wściekłość po tym spotkaniu i wyraził sporo gorzkich słów w kierunku systemu VAR.

„Trzeba potępiać to czym ten wspaniały sport się stał. Należy głośno mówić, że stał się bezsensowny i haniebny. Odgwizduje się teraz sytuacje, w których nic się nie wydarzyło, a te naprawdę zasługujące na ukaranie pozostają bez reakcji. Kompletnie nie wiadomo czego się spodziewać. Dziś podyktowano przeciw nam dwa rzuty karne, a prawda jest taka, że sędziowie odgwizdują je z coraz większą łatwością. Widzę, że zawodnicy tracą pewność siebie, nie mają odwagi zrobić czegokolwiek w polu karnym w obawie przed jedenastką. Nie ma już znaczenia co tam się wydarzy, wszystko kończy się karnym, a przecież takie decyzje często są kluczowe dla losów całego spotkania.” – grzmiał Jemez w rozmowie z Marca 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.