Trent Alexander-Arnold trafił do Księgi rekordów Guinnessa

fot. Trent Alexander-Arnold | Twitter

Trent Alexander-Arnold widocznie rozwinął skrzydła pod wodzą Jürgena Kloppa. Utalentowany obrońca Liverpoolu trafił do Księgi rekordów Guinessa.

Świetny wynik w postaci 12 asyst w ubiegłym sezonie sprawił, że Anglik otrzymał to niezwykłe wyróżnienie i zapisał się w historii angielskiej piłki. Co ciekawe, Arnold pobił rekord, który wcześniej należał do innego angielskiego defensora – Leightona Bainesa. Obrońca Evertonu miał wtedy w dorobku 10 asyst.

Trent Alexander-Arnold na boiskach Premier League zadebiutował w sezonie 2016/2017. Ostatni sezon w barwach “The Reds” zdecydowanie może zaliczyć do udanych. Wystąpił w 29 spotkaniach, w których zdobył bramkę i zanotował 12 asyst. Wychowanek Liverpoolu zapracował sobie w ten sposób na powołanie do drużyny narodowej i według opinii wielu ekspertów jest aktualnie jednym z najlepiej zapowiadających się obrońców na świecie.

To dla mnie zaszczyt. Zawsze chciałem się rozwijać i pomagać zespołowi w tworzeniu jak największej liczby okazji. Gratulacje należą się jednak również moim kolegom z drużyny. Piłka nożna jest grą zespołową i bez nich pobicie tego rekordu nie byłoby możliwe. Mam nadzieję, że przetrwa on kilka lat – powiedział utalentowany obrońca.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *