Trenerzy Lecha i Legii przed finałem Pucharu Polski

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Żeby wygrać, to trzeba zagrać dobrze i w ofensywie i defensywie i trzeba to balansować. Mamy za chwilę trening i przemyślimy jeszcze sobie parę spraw. Mamy nowe informacje, rozegraliśmy z Lechem kilka meczów i dzięki temu jest odpowiedni materiał do przemyśleń. – powiedział trener Legii Warszawa, Stanisław Czerczesow na konferencji przed finałem Pucharu Polski.

“Żeby wygrać, to trzeba zagrać dobrze i w ofensywie i defensywie i trzeba to zbalansować. Mamy za chwilę trening i przemyślimy jeszcze sobie parę spraw. Mamy nowe informacje, rozegraliśmy z Lechem kilka meczów i dzięki temu jest odpowiedni materiał do przemyśleń. Tak naprawdę mecze, które graliśmy do tej pory nie były wcale do siebie podobne. Na pewno to nie będzie łatwy mecz. Będzie on meczem trudnym. Pamiętajmy, że zmierzą się ze sobą aktualny Mistrz Polski i obrońca Pucharu Polski. Od samego początku mojej pracy nie mieliśmy łatwych meczów – przypomnijmy o dziesięciu punktach straty do lidera, jakie mieliśmy w momencie rozpoczęcia mojej pracy w Warszawie. Dzisiaj rosyjscy dziennikarze przypomnieli mi, że pracuję tu siedem miesięcy. Pracowaliśmy przez nie, jakby to było siedem lat. Dlatego stworzyliśmy sobie dobrą sytuację. To, co mieliśmy do odegrania – straty punktowe – to zrobiliśmy. Teraz do każdego meczu przygotowujemy się w sposób szczególny i w żadnym z nich się nie oszczędzamy. Nikt za nas nie doszedł do tego miejsca, w którym jesteśmy i to, co zrobiliśmy trzeba szanować i robić dalsze kroki w przód.” – stwierdził rosyjski szkoleniowiec legionistów.

“Każdy trener pracuje na swój rachunek. Przez cztery lata pracy w Legii zdobyłem wszystko, co było do zdobycia. Dziś jestem w Lechu i takie jest życie trenera. Moim zadaniem jest teraz to, żeby wydobyć z tej drużyny jak najwięcej nie tylko zespołowo, ale też indywidualnie. Czy pokonanie Legii będzie dla nas większym sukcesem? Moim zdaniem nie, ale wiem, że dla kibiców pokonanie Legii ma znaczenie. Ona jest super, dopóki odbędzie się w sportowej atmosferze. Jeśli tak jest to zainteresowanie tą rywalizacją jest jeszcze większe. Gra na takim obiekcie jak Stadion Narodowy to coś wyjątkowego. Wszyscy będą chcieli wygrać. Każdy zespół ma swoją strategię. My swojej jednak nie będziemy zdradzać. Chcemy zagrać jak najlepiej potrafimy. Ostatnio gramy nieźle w piłkę. Mamy jednak trudności ze strzelaniem. Tego problemu nie ukryjemy, w tym elemencie musi być w najbliższym meczu zdecydowanie lepiej. Mecze Lecha z Legią są spotkaniami wyjątkowymi, specjalnymi o bardzo dużym zainteresowaniu mediów i kibiców” – powiedział z kolei trener Lecha Poznań, Jan Urban.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.