Ekstraklasa: Piast Gliwice wygrywa z Pogonią Szczecin i dogania Legię!

Piast Gliwice

W meczu 34. kolejki Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał z Pogonią Szczecin 2:1 (2:1). Bramki dla gospodarzy zdobyli Sasa Zivec i Martin Nespor, dla gości trafił Vladimer Dvalishvili.

Wynik spotkania otworzyli gospodarze. W dziesiątej minucie Marcin Pietrowski podał w pole karne do Sasy Zivca, a ten bardzo dobrze obrócił się z piłką w kierunku bramki i trafił do siatki. Pięć minut później Pogoń wyrównała. Rafał Murawski podał w kierunku Vladimera Dvalishviliego, nieudaną próbę przechwytu zaliczył Korun, Gruzin uderzył z dystansu i mógł cieszyć się z bardzo ładnego trafienia. Na dziesięć minut przed przerwą znów prowadzenie objął Piast. Z rzutu wolnego dośrodkował na bliższy słupek Patrik Mraz, a tam jak zwykle znajdował się Martin Nespor i pokonał próbującego jeszcze interweniować Jakuba Słowika. Pogoń miała okazję na doprowadzenie do remisu w dziewięćdziesiątej minucie, ale Rafał Murawski po uderzeniu piłki głową trafił w poprzeczkę.

W ligowej tabeli Piast znajduje się na drugim miejscu mając 37 punktów, tyle samo ma lider – Legia. Pogoń zajmuje piąte miejsce z dorobkiem 27 punktów. W następnej kolejce piłkarze Radoslava Latala zagrają z Legią Warszawa, natomiast zawodnicy Czesława Michniewicza zmierzą się z Zagłębiem Lubin.