Tottenham skromnie pokonuje Newcastle United

tottenhamhotspur.com

Tottenham odniósł skromne zwycięstwo na wyjeździe 2:1 z Newcastle United. Bramki dla gości zdobyli Jan Vertonghen oraz Dele Alli, a gospodarzy Joselu.

Początek spotkania dawał duże nadzieje na bardzo ciekawy dalszy przebieg meczu. Pierwszą bramkę mieliśmy okazję oglądać już po ośmiu minutach gry. Wówczas wynik otworzył defensor “Kogutów” Jan Vertonghen. Po rzucie rożnym piłkę przedłużył Davidson Sanchez, ona wylądowała idealnie na głowie Belga i ten jako pierwszy pokonał golkipera rywali. Chwilę potem, bo zaledwie 3 minuty później do wyrównania doprowadziło Newcastle za sprawą Joselu. Hiszpański napastnik także zdobył gola głową. W 18. minucie również strzałem główką wynik zamknął Delle Ali po stałym fragmencie. Taki start rozpalał fantazje każdych kibiców Premier League do czerwoności. Zanosiło się na niezwykle mocny pojedynek. Z czasem jednak tempo zdecydowanie zgasło. “Koguty” broniły za wszelką cenę dostępu do własnej bramki, a “Sroki” atakowały, lecz bezskutecznie.

W drugiej części meczu widzieliśmy kontynuację tego, co się działo w pierwszej po 20. minucie. Newcastle napierało, grało zdecydowanie lepiej od swoich rywali, jednak nie przełożyło się to w żaden sposób na gole i to właśnie Tottenham wróci do domu w lepszych nastrojach, z 3 punktami na koncie. Mauricio Pochettino pomimo zwycięstwa, ma na pewno sporo do poprawy w grze swojego zespołu.

Newcastle United 1:2 Tottenham (1:2)

Bramki: Joselu (11′) – Jan Vertonghen (8′), Delle Ali (18′)

Newcastle United: Martin Dubravka – DeAndre Yedlin, Jamaal Lascelles, Ciaran Clark, Paul Dummett, Matt Ritchie (69′ Christian Atsu), Jonjo Shelvey, Mohamed Diame, Kenedy, Ayoze Perez (81′ Yoshinori Muto), Joselu (59′ Jose Salomon Rondon).

Tottenham: Hugo Lloris – Serge Aurier, Davinson Sanchez, Jan Vertonghen, Ben Davies, Eric Dier (88′ Luke Amos), Moussa Sissoko, Lucas (68′ Mousa Dembele), Christian Eriksen, Dele Alli (80′ Heung-Min Son), Harry Kane.

Żółte kartki: Joselu, Diame (Newcastle) oraz Dier, Kane (Tottenham).