twitter.com/Squawka

Pierwsza kolejka sezonu 2018/19 Premier League przebiega póki co bez niespodzianek. Po wczorajszym zwycięstwie Manchesteru United i dzisiejszym triumfie Tottenhamu, trzy punkty na swoim koncie zapisała Chelsea. Londyńczycy pokonali na wyjeździe Huddersfield 3:0.

Postawa Chelsea na początku nowego sezonu była dla wielu kibiców i ekspertów wielką niewiadomą. Zawirowania związane ze stanowiskiem menedżera, stosunkowo krótki okres przygotowawczy i transfery “last minute” nie wróżyły ekipie ze Stamford Bridge sukcesu. Od pierwszych minut sobotniego meczu na Kirklees Stadium podopieczni Maurizio Sarriego nie zachwycali. Wprawdzie mieli oni dość wyraźną przewagę w posiadaniu piłki, ale to gospodarze poważniej zagrażali bramce rywala. Taki stan rzeczy utrzymał się przez nieco ponad pół godziny. Wtedy to, po dośrodkowaniu Williana, dość przypadkowym uderzeniem piłkę w siatce umieścił N’Golo Kanté.
Otwarcie wyniku okazało się punktem zwrotnym dla losów meczu. Chelsea od tego momentu przejęła kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i jeszcze przed przerwą podwyższyła 2:0. Po faulu Christophera Schindlera na Marcosie Alonso arbiter podyktował rzut karny dla “The Blues”, którego na bramkę zamienił Jorginho, strzelając tym samym swojego debiutanckiego gola w Premier League.

Po zmianie stron goście osiągnęli chyba swój optymalny rytm. Londyńczycy nie pozwalali na nic rywalowi, a sami dążyli do zdobycia kolejnych goli. W 57. minucie bardzo bliski osiągnięcia celu był Marcos Alonso. Po rzucie rożnym piłkę głową zgrał Antonio Rüdiger, a bardzo aktywny w tym meczu Hiszpan oddał strzał, po którym Huddersfield od utraty gola uratowała poprzeczka.
Na dziesięć minut przed końcem meczu skuteczniejszy okazał się rodak Alonso – Pedro. Skrzydłowy pewnie wykończył kontrę wyprowadzoną przez desygnowanego na boisko kilka minut wcześniej Edena Hazarda. Jak się okazało, ten gol ustalił wynik spotkania i zgodnie z oczekiwaniami Chelsea rozpoczęła sezon od wygranej.