Tottenham po karnych, gra dalej!

W ostatnim z dzisiejszych meczów, rozgrywanym w ramach rozgrywek Carabao Cup, zmierzyły się ze sobą dwie ekipy z Premier League – Tottenham i Watford. Oba zespoły – nie ma co ukrywać – zdecydowały się na wystawienie rezerwowych, żeby oszczędzać największe gwiazdy na weekendowe spotkania.

Ciężko szukać drugiego klubu, który tyle napsuł krwi Tottenhamowi w tym sezonie, co Watford. Najpierw w lidze Szerszenie wykradły zasłużenie pełną pulę punktów Kogutom, a później heroicznie doprowadziły do karnych w 1/16 finału Pucharu Ligii. Zacznijmy jednak od początku.

Wszyscy myśleli, że Tottenham będzie chciał zemścić się na ekipie Szerszeni za porażkę w lidze, jednakże pierwsze słowo należało do Watfordu. Isaac Success zaraz po przerwie, w 46 minucie wygrał walkę bark w bark z Sergem Aurierem i pokonał Gazzanige piekielnie silnym uderzeniem w krótki róg bramki.

Fani Kogutów na powody do radości musieli czekać do 82 minuty, w której Kabasele faulował Dele Alli’ego w polu karnym. Był to zdecydowanie moment zwrotny w spotkaniu, gdyż zawodnicy Watfordu otrzymali podwójną karę – karny dla Tottenhamu i czerwona kartka dla obrońcy Szerszeni. Do piłki podszedł sam poszkodowany i skutecznie wykorzystał jedenastkę, doprowadzając do remisu. Cztery minuty później, Lamela po podaniu z bocznego sektora boiska, jako pierwszy doszedł do piłki przed Gomesem i tym samym, podwyższył wynik spotkania na 2-1. Kiedy wszyscy myśleli, że takim wynikiem zakończy się spotkanie, piłkarze Watfordu po raz kolejny pokazali, że w tym sezonie należy się z nimi liczyć. W 89 minucie po podaniu Mariappy, strzał z dystansu oddał Etienne Capoue, piłka dosyć szczęśliwie po drodze odbiła się od Bena Daviesa i zmyliła Argentyńskiego golkipera. W wyniku czego, na tablicy po 90 minutach widniał wynik 2-2.

W karnych bohaterem meczu okazał się Paulo Gazzaniga, który wybronił dwa karne i to dzięki niemu Tottenham gra dalej w rozgrywkach Carabao Cup.

Tottenham – Watford 2:2 (4:2 w karnych)

Dele Alli 82′, Erik Lamela 86′ – Isaac Success 46′, Etienne Capoue 89′

Tottenham: Gazzaniga, Aurier, Alderweireld, Sanchez, Davies, Winks, Wanyama (Dembele 64′), Lamela, Alli, Sissoko (Son 64′), Lucas ( Llorente 70′)

Watford: Gomes, Navarro (Kabasele 77′), Cathcart, Mariappa, Masina, Kiko (Hughes 68′), Wilmot, Chalobah, Quina, Sema (Capoue 83′), Success

Na grafice zostały przedstawione pozostałe wyniki spotkań trzeciej rundy Carabao Cup.