Tomasz Wilman stanie na czele Akademii Korona

fot. Paweł WątorskiBudowa Akademii Piłkarskiej „Korona” wchodzi w decydującą fazę. Na czele tego bez wątpienia przełomowego w historii Klubu projektu staje Tomasz Wilman – człowiek doskonale znany żółto-czerwonej społeczności.

45-latek urodził się w Kielcach i z Koroną związany jest od ponad 20 lat. Trener Wilman posiada licencję UEFA Pro. Przez wiele lat pracował z grupami młodzieżowymi Korony, a w latach 2013 – 2016 był członkiem sztabu szkoleniowego drużyny seniorów. W 2017 roku utworzył Megamocnych Kielce – drużynę piłkarską  zrzeszającą dorosłych i młodzież z niepełnosprawnościami. Jego działania na rzecz wyrównywania szans w sporcie zostały docenione w konkursie UEFA Grassroots Awards. Komitet Wykonawczy UEFA wyróżnił Tomasza Wilmana,  jako pierwszego Polaka w historii, za zaangażowanie i działania prospołeczne przyznając mu nagrodę w kategorii lider.

– Cieszę się, że powierzono mi  zadanie stworzenia i prowadzenia Akademii Korony Kielce. W szkolenie młodzieży jestem zaangażowany w wielu obszarach i projektach. Wszystkie dotychczasowe doświadczenia pozwolą mi na realizację unikatowego w skali kraju projektu. Będzie to miejsce dla wszystkich, którzy kochają piłkę nożną. Dla najbardziej utalentowanych w aspektach czysto piłkarskich jak i tych, którzy sukcesy będą osiągać dzięki swojej determinacji i ciężkiej pracy. Powyższa charakterystyka dotyczy zarówno zawodników, jak i trenerów, których już dziś zapraszamy do współtworzenia naszej Akademii. Akademia Korona będzie miejscem, które ma pomóc w zrealizowaniu marzeń związanych z karierą piłkarską – powiedział Tomasz Wilman.Akademia Korona prowadzić będzie szkolenie w kategoriach wiekowych od U-10 do U-19. Dziś pod naszą opieką znajdują się zawodnicy z roczników U-17, U-18 i U-19. W pierwszym etapie powstawania Akademii, utworzone zostaną trzy nowe grupy: U-10/U-11, U-12/U-13 oraz U-14/U-15. W kolejnych latach rekrutacja będzie dotyczyła pojedynczych roczników. Niewykluczone, że w przyszłości szeregi naszej Akademii zasilą także najmłodsi adepci futbolu.

źródło: Informacja prasowa, korona-kielce.pl


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *