Tomasz Kędziora z Pucharem Ukrainy

Tomasz Kędziora / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Dynamo Kijów po serii rzutów karnych pokonało Worskłą Połtawa w wielkim finale Pucharu Ukrainy. Cały mecz w barwach stołecznego klubu rozegrał reprezentant Polski, Tomasz Kędziora.

W środowy wieczór na stadionie w Charkowie, Dynamo Kijów zagrało z Worskłą Połtawa w wielkim finale Pucharu Ukrainy. Po 90. minutach na tablicy wyników widniał remis 1:1. Wszystkie bramki padły w pierwszej odsłonie spotkania. W 11.minucie na listę strzelców wpisał się Rusłan Stepaniuk. Dynamo zdołało wyrównać tuż przed przerwą za sprawą Benjamina Verbicia. Do wyłonienia zwycięscy potrzebna była seria rzutów karnych. W niej lepsze okazało się Dynamo, pokonując rywala 8:7.

Tomasz Kędziora, który rozegrał całe spotkanie, wykorzystał jeden z rzutów karnych. Dla reprezentanta Polski, to pierwszy triumf w tych rozgrywkach, pomimo iż był to już jego trzeci finał Pucharu Ukrainy z zespołem z Kijowa. 26-latek wcześniej dwukrotnie wygrywał Superpuchar Ukrainy.

Dynamo Kijów pomimo gry w grupie mistrzowskiej ukraińskiej ekstraklasy nie ma szans na zdobycie tytułu. Do liderującego Szachtara Donieck traci aż 20. punktów.

Tomasz Kędziora w sezonie 2019/2020 wystąpił łącznie w 36 spotkaniach. W tym czasie zanotował 5 asyst. Branżowy portal transfermarkt.pl wycenia jego wartość na 2,80 mln euro.