Tomasz Hajto ostro o trenerze: Nigdy nie ma prawa już pracować dla związku, dla żadnej kadry

Tomasz Hajto, Mateusz Borek / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


– Do reprezentacji powinno się wprowadzać zawodników, którzy są na to gotowi. Bo inaczej będziemy mieli wysyp kolejnych piłkarzy z dwoma, trzema występami – mówi Tomasz Hajto w “Przeglądzie Sportowym”.

Reprezentacja Polski w ciągu dwóch tygodni rozegra cztery spotkania, a Czesław Michniewicz postanowił zrobić przegląd kadry powołując aż 38 zawodników. Zaskakująca była rezygnacja z gry Gabriela Sloniny, który kilka tygodni wcześniej dał słowo selekcjonerowi, że przyjedzie do Polski.

– To chłopak zaledwie 18-letni z mocno przeciętnej ligi, gdzie trafiają średniacy europejscy i my nagle powołujemy go do kadry? Proszę wybaczyć ale nie rozumem. A na dodatek on jeszcze mówi, że jednak rezygnuje z gry. Generalnie chodzi mi jednak o to, że kadra to nie jest jakaś szansa na sukces, to nie casting – podkreśla Hajto we wtorkowym wywiadzie z Markiem Wawrzynowskim w “PS”.

Wybitny reprezentant Polski w mocnych słowach krytykuje Marcina Brosza, który opuszcza kadrę U-19, by przejąć po Piotrze Tworku Śląska Wrocław. Zauważa, że wykorzystuje symbole narodowy, żeby dostać lepszą pracę. – Moim zdaniem Brosz nigdy nie ma prawa już pracować dla związku, dla żadnej kadry. A PZPN poleciłbym, żeby wpisywały umowne kary za zerwanie kontraktu z młodzieżówką, nawet do miliona złotych – dodaje.

Ligę Narodów zaczniemy we Wrocławiu od starcia z Walią, która będzie bezpośrednim rywalem o utrzymanie w Dywizji A. – Musimy zrozumieć jedną rzecz. Prochu nie wymyślimy. Mamy taką drużynę jaką mamy. Kilku świetnych zawodników na poziomie europejskim, do tego naszą super broń. Roberta Lewandowskiego, jednego z najlepszych piłkarzy świata. Do tego grupę solidnych zawodników. Nagle nie zrobimy tak, że pojawi się grupa fantastycznych piłkarzy i wygramy mistrzostwa – kończy Hajto.

źródło: przeglądsportowy.pl /


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.