Tomasz Hajto o Robercie Lewandowskim: Ale to nie znaczy, że nie może usiąść na ławce rezerwowych

Robert Lewandowski

Fot. Mateusz Czarnecki

Robert Lewandowski na ławce rezerwowych w polskiej kadrze. Taki scenariusz jest mało możliwy. Jest jej kapitanem i kolejni selekcjonerzy wokół niego budują taktykę.

To niesamowity, wybitny piłkarz, który przez dwanaście lat grał na najwyższym światowym poziomie. Ale to nie znaczy, że nie może usiąść na ławce rezerwowych, kiedy jest słabszy. Jest w słabszej dyspozycji, wystawiam kogoś innego. Panowie, liczy się dobro narodowe – odpowiedział Tomasz Hajto w niedzielnym programie “Cafe Futbol”.

Biało-czerwoni już 21 marca podejmą Estonię na PGE Narodowym w barażach o mistrzostwa Europy 2024 w Niemczech. –  Jeżeli Szczęsny gra słabo z Mołdawią, przy trzech bramkach popełnia karygodne błędy, to w następnym meczu wystawiam Bułkę, bo mamy takie możliwości. Jeżeli Robert jest w słabszej formie fizycznej i nie strzela goli, daję szansę komuś innemu –  kontynuował.

Dziś polskiej federacji i polskiemu kibicowi potrzebne jest to, żeby pojechać na Euro do Niemiec. Idę po to Euro po trupach, a nie klepiąc się po plecach z Lewandowskim, bo ja jestem fajny trener. Jeżeli w dzisiejszych czasach chcesz osiągnąć w piłce sukces, podejmujesz czasami mega brutalne decyzje, albo po prostu w tej piłce cię nie ma – zakończył Hajto.

źródło: polsatsport.pl / 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.