Tomasz Hajto o kadrze: Trochę świeżej krwi z zagranicy by nam pomogło

sport360.com

– Trochę świeżej krwi z zagranicy by nam pomogło. Inne spojrzenie na piłkę, bardziej nowoczesne. Na pewno musi to być trener mający doświadczenie w pracy z reprezentacją – twierdzi Tomasz Hajto.

Nowy selekcjoner zza granicy musi znaleźć pomysł na reprezentację Polski. Styl, w jakim piłkarze pokazali się na mundialu nikogo nie zachwycił. Czasu do kwalifikacji EURO 2024 nie pozostaje wiele, a Polacy zaczną od starcia z Czechami w Pradze.

Tomasz Hajto zauważa, że na uznane nazwiska i sztab szkoleniowy nas nie stać – jak Paulo Bento, Steven Gerrard. – Nie mam swoich kandydatów i nie chcę się w to angażować. Rozmawiam prywatnie z prezesem Kuleszą, bo się przyjaźnimy i to wszystko. Natomiast jeśli w PZPN są pieniądze, a z tego co słyszę to związek ma odłożone, to powinniśmy je zainwestować w przyszłość – dodaje w „se.pl”.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

– Trzeba wybudować nową siedzibę PZPN z ośrodkiem treningowym, jakie posiadają inne federacje. Z czterema boiskami podgrzewanymi, jednym z trybunami na 5 tys. miejsc. Reprezentacje od U-15 począwszy powinny trenować, rozgrywać mecze i rozwijać się pod okiem trenerów, dla których robione byłyby również kursy w tym ośrodku. Zainwestujmy w młodych w trenerów wysyłając za granicę, i zapraszając do nas stamtąd – podkreśla.

Polskie kandydatury upadły, a Cezary Kulesza postanowił umieścić na stołku selekcjonera obcokrajowca. – Trochę świeżej krwi z zagranicy by nam pomogło. Inne spojrzenie na piłkę, bardziej nowoczesne. Na pewno musi to być trener mający doświadczenie w pracy z reprezentacją. Węgry prowadzeni przez Marco Rossiego mają dużo słabszą reprezentację od naszej, a potrafią robić duże niespodzianki i kwalifikować się na turnieje. Nowy selekcjoner musi zrobić dobrą selekcję, stworzyć odpowiednią atmosferę, a piłkarze muszą wyjść na boisko i zapierdz….. – zaznacza Hajto.

źródło: se.pl / 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.