Analiza Deloitte: Najbogatsze kluby w Premier League

mancity.com

Według analizy przeprowadzonej przez Deloitte, ponad połowa najbogatszych klubów na świecie pod względem przychodów pochodzi z Premier League.

Aż jedenaście zespołów z angielskich rozgrywek znajduje się w czołowej dwudziestce w badaniu odnoszących się do sezonu 2021/2022. Co ciekawe, po raz pierwszy od 26 lat w podsumowaniu ponad połowa klubów pochodzi z tej samej ligi.

Manchester City utrzymał pozycję lidera, zarabiając 731 mln euro. Mistrzowie Anglii wyprzedzili w rankingu Real Madryt – 713 mln euro. Duży skok wypracował FC Liverpool, który awansował z siódmego miejsca na trzecie.

Dwadzieścia klubów zarobiło 9,2 mld euro, co stanowi wzrost o 13 proc. w stosunku do sezonu 2020/2021.Przyrost ten wynika w dużej mierze z powrotu fanów na stadiony po ograniczeniach pandemicznych Covid-19.

Przychody z dnia meczowego urosły w tym okresie z 111 mln euro do 1,4 mld euro. Chelsea FC, FC Liverpool, Manchester City, Manchester United i Tottenham Hotspur – odnotowały przyrost dochodów o przynajmniej 15 proc. To przełożyło się na 226 mln euro.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x