Tomáš Pekhart: Sukces drużyny jest najważniejszy

fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

W wywiadzie dla “Piłki Nożnej” Tomáš Pekhart poruszył tematy związane z koroną króla strzelców, plebiscytem  obcokrajowca w Ekstraklasie, a także grą na dwójkę napastników. 

Przypomnijmy, że napastnik Legii został ogłoszony Obcokrajowcem Roku w Ekstraklasie w plebiscycie “Piłki Nożnej”, który odbył się 13 lutego.  Zawodnik nie odebrał nagrody osobiście, ponieważ drużyna z Łazienkowskiej przygotowywała się do spotkania z Jagiellonią.

– Jestem z tego bardzo dumny. Dla mnie to wielka przyjemność, że dostałem takie wyróżnienie. Kiedy ktoś cię docenia w innym kraju, to zawsze czujesz się wyjątkowo. Ta nagroda dała mi taki dodatkowy zastrzyk energii i pozytywnego kopa na kolejne tygodnie. Szkoda tylko, że przez sytuację z koronawirusem plebiscyt odbył się tylko w formie online i nie mogłem osobiście stawić się na ogłoszeniu wyników. Domyślam się, że byłaby świetna impreza… A w tej sytuacji byłem już na zgrupowaniu przed meczem z Jagiellonią, więc o hucznym świętowaniu nie było mowy – stwierdził Pekhart.

Reprezentant Czech odniósł się także do tematu korony króla strzelców PKO Ekstraklasy.

– Przed nami jeszcze wiele spotkań, dopiero przekroczyliśmy półmetek tego sezonu, więc zobaczymy, co wyjdzie. Na razie jestem najlepszym strzelcem w lidze, koncentruję się na kolejnych spotkaniach i tyle. O koronie możemy porozmawiać dopiero w maju, w okolicach 28. lub 29. kolejki. Na razie mamy ważniejszy cel – mistrzostwo Polski. Sukcesy z drużyną są dla mnie ważniejsze.

Napastnik Wojskowych dodał też, że lepiej się czuje, gdy ma partnera obok siebie w ataku.

– Jeśli miałbym wybierać, to chciałbym mieć obok siebie partnera. Wtedy łatwiej się gra, obrońcy pilnują dwóch napastników, a nie jednego, masz więcej swobody, łatwiej zgubić rywala.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *