Tianjin Tianhai znika z piłkarskiej mapy Chin

fot. fromthetofubowl.com

Kolejny klub mocno podupadł z powodu sytuacji w futbolu spowodowanej koronawirusem. Chińskie Tianjin Tianhai zostało bankrutem i wycofało się z CSL.

Z powodu problemów finansowych Tianjin Tianhai zostało rozwiązane. Miejsce bankruta w Chinese Super League zajmie Shenzhen FC, spadkowicz z sezonu 2019.

Jeszcze jako Tianjin Quanjian, klub wraz z Fabio Cannavaro na ławce wywalczył w 2016 roku awans do CSL. W debiutanckim sezonie zakupili oni Axela Witsela oraz Alexandre Pato, którzy przyczynili się do największego sukcesu w historii klubu z Tiencin – 3. miejsca w lidze w 2017 roku oraz ćwierćfinału Azjatyckiej Ligi Mistrzów sezon później.

W 2019 roku klub zaczął podupadać finansowo, po tym jak aresztowano i skazano na 9 lat więzienia ich właściciela – Shu Yuhuia, miliardera z branży medycyny tradycyjnej. Wtedy też chiński związek zmienił ich nazwę na Tianjin Tianhai oraz nałożył spore ograniczenia budżetowe.

Liga chińska miał ruszyć w lutym, ale z powodu koronawirusa start został odwołany i nie znamy jeszcze nowej daty rozpoczęcia sezonu 2020. W Chinese Super League mamy tylko jednego rodaka – jest nim Adrian Mierzejewski, grający w Chongqing Lifan FC.


ODBIERZ 1500 PLN I TYPUJ ZAKŁADY W SUPERBET.PL


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.