Thomas Tuchel trenerem miesiąca w Premier League!

https://www.teamtalk.com/

Za pośrednictwem mediów społecznościowych Premier League poinformowała kibiców o zwycięzcy głosowania na najlepszego menedżera marca. Został nim szkoleniowiec Chelsea – Thomas Tuchel.

Gdy tylko Tuchel pojawił się na Stamford Bridge, od samego początku zaczął osiągać świetne rezultaty. Zrewolucjonizował on bowiem grę “The Blues”, która pod koniec kadencji Franka Lamparda nie była zbyt przyjemna dla oka. Przekładało się to również na wyniki, przez co ekipa Chelsea, która jeszcze w grudniu była liderem Premier League, zaczęła spadać w ligowej tabeli. Taka kolej rzeczy zmusiła Romana Abramowicza do zwolnienia Lamparda i zastąpienia go byłym trenerem m.in. Borussi Dortmund i PSG. Z perspektywy czasu możemy stwierdzić, iż wybór rosyjskiego właściciela Chelsea był najlepszym z możliwych.

Odkąd Tuchel przejął stery w zespole “The Blues”, drużyna zdobywała aż 17 bramek na wszystkich frontach, tracąc przy tym gola tylko 2-krotnie! Ostatni raz miało to miejsce ponad miesiąc temu w spotkaniu przeciwko Southampton. Porażki w roli szkoleniowca Chelsea Tuchel jeszcze nie zaznał. Zespołem, który będzie mógł to zmienić będzie jutro West Bromwich Albion. Podopieczni Sam’a Allardyce’a zajmują jednak w tabeli przedostatnie miejsce i z pewnością w dniu jutrzejszym nie zagrają w roli faworytów.

Zdobyte wyróżnienie jest dla 48-letniego trenera pochodzącego z Niemiec w pełni zasłużone. Miesiąc temu Tuchel również był jednym z głównych kandydatów do zdobycia nagrody, lecz na drodze stanął mu Pep Guardiola. Hiszpan podobnie jak Niemiec nie zaznał w lutym goryczy porażki. W marcu jednak na Guardiole sposób znalazł Ole Gunnar Solskjær i jego Manchester United. “Czerwone diabły” wygrały bowiem w derbach Manchesteru wynikiem 0-2.

Thomas Tuchel jest drugim niemieckim menedżerem, który został uhonorowany tytułem menedżera miesiąca. Wcześniej tej sztuki kilkukrotnie dokonywał Jürgen Klopp. Ostatni raz trener Liverpoolu sięgnął po statuetkę w styczniu ubiegłego roku.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *