“The Citizens” wygrywają i awansują do Champions League

Spotkanie IV rundy pomiędzy zespołami Manchesteru City oraz Steauy Bukareszt. W pierwszym spotkaniu między tymi zespołami padł wynik 5-0 dla zespołu z Anglii. Sędzią tego spotkania jest Paweł Gil.

Manchester City po wysokim zwycięstwie w pierwszym spotkaniu bardzo spokojnie podchodził do tego rewanżu. Pep Guardiola wystawił przeciwko rumunom skład rezerwowy. W pierwszym składzie wyszedł chociażby niechciany Hart a na środku obrony wystąpił Kolarov – nominalny lewy obrońca.

“The Citizens” mając praktycznie zapewniony awans nie forsowali tempa, spokojnie rozgrywali piłkę i nie stwarzali sobie żadnych klarownych sytuacji.

Pierwszą groźniejszą sytuację mieliśmy w 9. minucie spotkania. Kelechi Iheanacho oddał silny strzał z 18 metrów w kierunku bramki jednak bramkarz Steauy nie dał się pokonać.

Zawodnicy Steauy praktycznie nie dotykali piłki. Spokojnie rozgrywali ją piłkarze Manchesteru. Senna pierwsza połowa w której najbardziej aktywną osobą był Pep Guardiola co rusz dający swoim zawodnikom jakieś wskazówki.

Ruszyło się dopiero po przerwie. W 55. minucie Kelechi Iheanacho idealnie podał do Delpha, który wbiegł na siódmy metr jednak jego strzał na rożny wybił bramkarz gości. Chwilę później mieliśmy już 1-0 dla “The Citizens”. Navas dośrodkował na czwarty metr, gdzie Fabian Delph strzałem głową zdobył gola.

Pierwszy strzał Steauy nastąpił dopiero w 67. minucie spotkania. Hart bez większych problemów łapie strzał Popy. Chwilę później Tudorie miał świetną okazję do strzelenia gola jednak na posterunku był Joe Hart.

Tempo spotkania wyraźnie spadło a w zasadzie wróciło na swój normalny żałosny poziom. City ze spokojnym awansem, Steaua pewna odpadnięcia więc oba zespoły się nie przemęczały. Dla oba zespołów byłoby lepiej nie grać tego spotkania, w zasadzie dla kibiców również.

Po nudnym spotkaniu Manchester City pokonuje Steaue Bukareszt 1-0. Anglicy w zasadzie zapewnili sobie awans w pierwszym spotkaniu w rumunii wygrywając 5-0.