Rosyjskie FK Rostow rozbiło na własnym stadionie Ajax Amsterdam i po raz pierwszy w historii zagra w Champions League.

Ajax do mroźnej Rosji przyleciał z myślą o pewnym wyjazdowym zwycięstwie. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 1:1 co stawiało Rostow w nieco korzystniejszej pozycji. Jednak zespół z zachodniej Rosji ani myślał poddać się bez walki. W 34 minucie za sprawą Sadara Azmouna Rostow wyszedł na prowadzenie. Po przerwie kolejny cios od Erokhina i zrobiło się nieciekawie dla zespołu z Holandii. A Rosjanie dalej swoje. W 60 minucie gola strzelił Christian Noboa, a 6 minut później na 4:0 podwyższył Poloz. Bramkę honorową z rzutu karnego zdobył Davy Classen, a FK Rostow kończyło mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Fedora Kudryashowa.

FK Rostow – Ajax Amsterdam 4:1 (1:0)

Azmoun 34, Erakhin 52, Noboa 60, Poloz 66 – Classen 89 k.