The Athletic: Kluczowy skrzydłowy Arsenalu przedłużył umowę. Będzie ona ważna do 2027 roku

Gabriel Martinelli

Zdjęcie: Twitter/GabrielMartinelli

Dziennikarz „The Athletic”, David Ornstein poinformował, że Gabriel Martinelli jest bliski podpisania nowego 4,5-letniego kontraktu z Arsenalem. Umowa zawodnika będzie ważna do końca czerwca 2027 roku.

Gabriel Martinelli jest o krok od związania swojej dalszej przyszłości z drużyną z północnego Londynu. Według Davida Orsteina, nowa 4,5-letnia oferta jest już przygotowana i czeka tylko na podpis zawodnika. Fantastyczna dyspozycja Brazylijczyka sprawiła, że zarząd klubu chciał jak najszybciej wynagrodzić jego wkład i zaproponował mu nową ofertę z korzystnymi warunkami dla skrzydłowego, która miała zostać zaakceptowana. Taki stan rzeczy sprawi, że kontrakt będzie ważny do 2027 roku.

Brazylijczyk rozpoczął swoją piłkarską przygodę w wieku dziewięciu lat, kiedy dołączył do futsalowej drużyny Corinthians. W 2015 roku zamienił piłkę halową na trawiastą przenosząc się do Ituano (Serie D). Dwa lata później został wynagrodzony swoim pierwszym profesjonalnym kontraktem. W wieku 16 lat i dziewięciu miesięcy zadebiutował w seniorskim spotkaniu przeciwko Taboao da Serra. W przeszłości Barcelona i Mnchester United zapraszały skrzydłowego na testy, jednak to Arsenal był bardziej zdecydowany w kwestii transferu zawodnika i w 2019 roku trafił on na Emirates Stadium.

W obecnym sezonie wystąpił łącznie w 27 spotkaniach, w trakcie których zdobył siedem bramek i zanotował trzy asysty.

Bukayo Saki i Williama Saliby są następnymi zawodnikami, z którymi Arsenal ma nadzieje na osiągnięcie porozumienia w sprawie przedłużenia kontraktów. „Kanonierom” z pewnością będzie zależało na jak najszybszym sfinalizowaniu obu transakcji. Arsenal jest liderem Premier League, utrzymuje przewagę pięciu punktów nad Manchesterem City i dodatkowo ma jedno zaległe spotkanie do rozegrania.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x