Tetê jednak zostanie w Lyonie? Kluby doszły do porozumienia

Tete

Szachtar Donieck

Olympique Lyon doszedł do porozumienia z Szachtarem Donieck w sprawie Brazylijczyka Tetê. Zawodnik prawdopodobnie zostanie wypożyczony na kolejny sezon do francuskiego klubu.

W związku z inwazją Rosji na Ukrainę wiele piłkarzy musiało szukać nowych klubów na wypożyczenie. FIFA ułatwiła sprawę takim piłkarzom i pozwoliła aby europejskie drużyny wypożyczały graczy poza okienkiem transferowym. Z tej opcji skorzystał Olympique Lyon, który sprowadził do siebie wówczas Tetê.

Brazylijski zawodnik prezentował się w rozgrywkach Ligue 1 na tyle dobrze, że “Les Gones” zapragnęli go mieć u siebie. Szachtar Donieck był jednak nieugięty i żądał za swojego pomocnika 25 milionów euro. OL nie mogło sobie pozwolić na taki wydatek, więc osiągnęło porozumienie mówiące o tym, że 22-latek zostanie wypożyczony na kampanię 2022/23 właśnie do nich. Oficjalne ogłoszenie padnie prawdopodobnie jutro po południu.

Francuzi mają nadzieję, że Tetê przejdzie do nich gdy jego umowa z ukraińskim klubem dobiegnie końca. Stanie się to w grudniu 2023 roku.

źródło: L’Equipe


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.