Teodorczyk wciąż imponuje skutecznością

Anderlecht Twitter

Łukasz Teodorczyk we wczorajszym spotkaniu ligi belgijskiej jego Anderlechtu z Gent znów błysnął skutecznością i jednocześnie zapisał się w historii klubu z Brukseli. 

Fiołki stawiły się w Gandawie i po ciekawym meczu wywiozły z delegacji trzy punkty, a znaczny udział miał w tym polski napastnik. 25-letni Teodorczyk pokonał bramkarza rywali dwukrotnie. Najpierw w 29. minucie wyrównał stan meczu na 1:1, zaś w 56. wyprowadził Anderlecht na prowadzenie 2:1. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 3:2 dla gości.

Reprezentant Polski zapisał tym samym na swoim koncie już 14. i 15. bramkę w rozgrywkach Jupiler League, prowadzi w klasyfikacji strzelców ligowych, a dodatkowo, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, stał się najskuteczniejszym polskim piłkarzem w historii klubu. Do tej pory z 22 bramkami klasyfikacji przewodził Marcin Wasilewski, a po wczorajszym spotkaniu wyprzedził go właśnie Teodorczyk. Wypożyczony z Dynama Kijów napastnik strzelił już dla Fiołków 23 bramki i potrzebował do tego zaledwie kilku miesięcy i 29 spotkań, podczas gdy obecny obrońca Leicester (fakt, jest obrońcą) niemalże 200 spotkań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *