T- Mobile Ekstraklasa: Gol w doliczonym czasie gry dał przełamanie Górnikom

W pierwszym poniedziałkowym meczu 10 kolejki T-Mobile Ekstraklasy Górnik Zabrze wygrał u siebie z Zawiszą Bydgoszcz 3:2 i wskoczył na drugie miejsce w tabeli. Dla podopiecznych Adama Nawałki było to pierwsze zwycięstwo od połowy września. Z kolei goście miesiąc kończą tak jak zaczęli. Pierwszego przegrali z Lechem 2:3, później zaliczyli 3 mecze bez porażki, a dziś w ostatni dzień września znów przegrali 2:3.

Mecz ułożył się dla podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza znakomicie, bowiem już w 5 minucie Zawisza prowadził po strzale z rzutu karnego Portugalczyka Bernardo Vasconcelosa. Cztery minuty później wyrównał Rafał Kosznik. W 48 minucie prowadzenie gospodarzom dał Mateusz Zachara po znakomitym strzale z ponad 20 metrów. Goście doprowadzili do wyrównania w 69 minucie. Sędzie odgwizdał znów rzut karny, który na bramkę zamienił Sebastian Dudek. W 80 minucie kibice zgromadzeni przy ul. Roosevelta znów obejrzeli “jedenastkę”. Tym razem dla gospodarzy, którą nie wykorzystał Mariusz Przybylski. Gdy już się wydawało, że obie drużyny podzielą się punktem Górnicy przeprowadzili ostatnią akcję, którą wykorzystał Radosław Sobolewski.

Górnik Zabrze – Zawisza Bydgoszcz 3:2 (1:1)
Gol 9′ Kosznik, 48′ Zachara, 90+’ Sobolewski – 5′ Vasconcelos (K), 69′ Dudek (K)