T-ME: Zawisza nie straszny dla Lecha

W 9. kolejce T-Mobile Ekstraklasy prowadzący Lecha Poznań Maciej Skorża zaliczył bardzo udany debiut przed własną publicznością. Wynik 6:2 dobitnie pokazał jaka przepaść dzieli nowych podopiecznych Mariusza Rumaka od drużyny z Wielkopolski.

Od pierwszych minut widać było, że to Lech chce przejąć inicjatywę. Już w 9′ minucie bliski zdobycia gola był Maciej Wilusz, jednak sędzia dopatrzył się, że zawodnik Lecha Poznań wybijał piłkę z rąk Grzegorza Sandomierskiego. Co nie udało się obrońcy, udało się Sadajewowi. Nowy nabytek Lecha, który był bardzo aktywny od samego początku, wszedł z piłką w pole karne i oddał strzał. Za pierwszym razem piłka została odbita, ale dobitka wpadła do bramki i Kolejorz wyszedł na prowadzenie. Kolejny cios zadał Lovrencsics, który wykorzystał podanie Zaura i bez problemów pokonał bramkarza gości. Zawisza nie dawał za wygraną, co przyniosło efekt w postaci dwóch bramek. W 33′ minucie Andre Micael strzelił głową, po podaniu Kamila Drygasa. W 42′ minucie zaspali obrońcy Lecha, co wykorzystał Wagner Borges. Radość Zawiszy z wyrównania nie trwała długo. Najlepsi obcokrajowcy zeszłego sezonu z Lecha dali o sobie znać zaledwie po dwóch minutach od straty gola. Dośrodkowanie Lovrencsisa wykorzystał Hamalainen i strzałem prawą nogą dał Lechowi prowadzenie tuż przed przerwą.

Druga połowa zaczęła się pod dyktando gospodarzy. W 50′ minucie Micael sfaulował Sadejewa w polu karnym, a jedenastkę pewnie wykorzystał Jevtić. Kolejorz nie zwalniał tempa i w 66′ minucie podanie Hamalainena wykorzystał Pawłowski podwyższając wynik. W 82′ minucie wykorzystujący niezdecydowanie obrońców Zawiszy Jevtić zaliczył drugie trafienie pieczętujące wygraną Lecha 6:2.

Lech Poznań – Zawisza Bydgoszcz 6:2  (3:2)

Gol1:0 – 13’ – Zaur Sadajew

Gol2:0 – 17’ – Gergo Lovrencsics

Gol2:1 – 33’ – Andre Micael

Gol2:2 – 42’ – Wagner Borges

Gol3:2 – 43’ – Kasper Hamalainen

Gol4:2 – 51’ – Darko Jevtić

Gol5:2 – 66’ – Szymon Pawłowski