T-ME: Zawisza nie straszny dla Lecha

W 9. kolejce T-Mobile Ekstraklasy prowadzący Lecha Poznań Maciej Skorża zaliczył bardzo udany debiut przed własną publicznością. Wynik 6:2 dobitnie pokazał jaka przepaść dzieli nowych podopiecznych Mariusza Rumaka od drużyny z Wielkopolski.

Od pierwszych minut widać było, że to Lech chce przejąć inicjatywę. Już w 9′ minucie bliski zdobycia gola był Maciej Wilusz, jednak sędzia dopatrzył się, że zawodnik Lecha Poznań wybijał piłkę z rąk Grzegorza Sandomierskiego. Co nie udało się obrońcy, udało się Sadajewowi. Nowy nabytek Lecha, który był bardzo aktywny od samego początku, wszedł z piłką w pole karne i oddał strzał. Za pierwszym razem piłka została odbita, ale dobitka wpadła do bramki i Kolejorz wyszedł na prowadzenie. Kolejny cios zadał Lovrencsics, który wykorzystał podanie Zaura i bez problemów pokonał bramkarza gości. Zawisza nie dawał za wygraną, co przyniosło efekt w postaci dwóch bramek. W 33′ minucie Andre Micael strzelił głową, po podaniu Kamila Drygasa. W 42′ minucie zaspali obrońcy Lecha, co wykorzystał Wagner Borges. Radość Zawiszy z wyrównania nie trwała długo. Najlepsi obcokrajowcy zeszłego sezonu z Lecha dali o sobie znać zaledwie po dwóch minutach od straty gola. Dośrodkowanie Lovrencsisa wykorzystał Hamalainen i strzałem prawą nogą dał Lechowi prowadzenie tuż przed przerwą.

Druga połowa zaczęła się pod dyktando gospodarzy. W 50′ minucie Micael sfaulował Sadejewa w polu karnym, a jedenastkę pewnie wykorzystał Jevtić. Kolejorz nie zwalniał tempa i w 66′ minucie podanie Hamalainena wykorzystał Pawłowski podwyższając wynik. W 82′ minucie wykorzystujący niezdecydowanie obrońców Zawiszy Jevtić zaliczył drugie trafienie pieczętujące wygraną Lecha 6:2.

Lech Poznań – Zawisza Bydgoszcz 6:2  (3:2)

Bramki:

Gol1:0 – 13’ – Zaur Sadajew

Gol2:0 – 17’ – Gergo Lovrencsics

Gol2:1 – 33’ – Andre Micael

Gol2:2 – 42’ – Wagner Borges

Gol3:2 – 43’ – Kasper Hamalainen

Gol4:2 – 51’ – Darko Jevtić

Gol5:2 – 66’ – Szymon Pawłowski

Gol6:2 – 82’ – Darko Jevtić
Kartki:

zolta kartka yellow card Lima Alves J. P. (Zawisza Bydgoszcz)

zolta kartka yellow card Piotr Petasz (Zawisza Bydgoszcz)

zolta kartka yellow card Paweł Strąk (Zawisza Bydgoszcz)

zolta kartka yellow card Barry Douglas (Lech Poznań)

czerwona kartka red cardAndre Micael (Zawisza Bydgoszcz)

czerwona kartka red cardPiotr Petasz (Zawisza Bydgoszcz)

Sedzia Sędzia:

Paweł Raczkowski (Warszawa)

 Sklad skład Składy:

Lech Poznań: Krzysztof Kotorowski – Tomasz Kędziora, Maciej Wilusz, Marcin Kamiński, Barry Douglas – Łukasz Trałka, Darko Jevtić – Gergo Lovrencsics, Kasper Hamalainen (67′ Muhamed Keita), Szymon Pawłowski (75′ Szymon Drewniak) – Zaur Sadajew (72′ Dariusz Formella)

Trener: Maciej Skorża

Zawisza Bydgoszcz: Grzegorz Sandomierski – Anestis Argyriou(46’ Piotr Petasz), Andre Micael, Samuel, Sebastian Ziajka – Jakub Wójcicki, Kamil Drygas – Luis Carlos (76′ Jakub Łukowski), Lima Alves J. P., Wagner Borges – Bernardo Vasconcelos (52′ Paweł Strąk)

Trener: Mariusz Rumak


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *