Kamil Gieroba

Zawisza Bydgoszcz w przedostatniej serii gier sezonu 2015/16 I Ligi na własnym obiekcie uległ 0:3 GKS-owi Katowice.

Pierwsze zagrożenie pod bramką „Gieksy” nadeszło w 12. minucie, kiedy to fenomenalną kontrę swojej ekipy mógł sfinalizować Lewicki, ale w kulminacyjnym momencie akcji trafił w poprzeczkę. W kolejnych fragmentach spotkania oglądaliśmy liczne próby z dystansu. Zwłaszcza groźnie wyglądały uderzenia w wykonaniu gości, jednak wybornie na linii zachowywał się Węglarz.

Na premierowego gola w tym pojedynku czekaliśmy do 74.minucie, w której swój kunszt strzelecki pokazał Grzegorz Goncerz. Snajper bardzo dobrze wykorzystał chaos w szeregach obronnych „Zetki”. Tylko dwie minuty utrzymywał się rezultat 0:1, ponieważ szybkie podwyższenie swojej drużynie dał Patryk Szymański. Gol z dystansu był niejako „wejściem smoka”, bo zawodnik został wprowadzony w… 73.minucie meczu. Rozpacz sympatyków gospodarzy jeszcze bardziej się pogłębiła za sprawą trafienia Sławomira Dudy. Zagranie z dalszej odległości okazało się nie do wyciągnięcia dla goalkeepera Zawiszy.

Pewna końcówka dała podopiecznym Jerzego Brzęczka komplet punktów.

Przed ostatnią kolejką Zawisza Bydgoszcz będzie bronił 3.pozycji w ligowej tabeli. O najniższe miejsce na podium walczyć będzie m.in GKS Katowice.

Zawisza Bydgoszcz 0:3 GKS Katowice

Strzelcy:

0:1 Goncerz (74′)

0:2 Szymański (76′)

0:3 Duda (79′)

Żółte kartki: Markić (14′) – Kamiński (89′)

Skład gospodarzy: Węglarz (68. Sapela) – Angielski (78. Włosiński), Arel, Drygas (c), S. Kamiński, Lewicki – Markić (84. Wawrzyniak), Panayotov, Smektała, Widelski – Stawarczyk

Skład gości: Dobroliński – Czerwiński, Goncerz (c), Wołkowicz (73. Szymański), Duda, Zahorski (85. Stanik), Pielorz, M. Kamiński, Leimonas, Sawicki (61. Szołtys) – Frańczak