T-ME: Sensacja w Gliwicach. Mistrz Polski na kolanach!

W niezwykle interesującym spotkaniu 11 kolejki T-Mobile Ekstraklasy w Gliwicach miejscowy Piast sensacyjnie ograł mistrza Polski – Legię Warszawa 3:1. Wspaniały występ w barwach “Piastunek” zaliczył Kamil Wilczek, który ustrzelił w dzisiejszym spotkaniu hat-tricka. Jedyną bramkę dla Legionistów zdobył pod koniec meczu Ondrej Duda.

Piast bardzo dobrze wszedł w mecz, już na samym początku spotkania groźny strzał na bramkę Kuciaka oddał Ruben Jurado jednak bramkarz Legii poradził sobie z tym uderzeniem. W 16 minucie “Piastunki” objęły prowadzenie. Kamil Wilczek strzelił na bramkę Legii, Dusan Kuciak wybił piłkę przed siebie i napastnik Gliwiczan wpakował piłkę do pustej bramki – 1:0 dla Piasta. W 36 minucie Kuciak popełnił kuriozalny błąd. Piłka po podaniu do niego odbiła się od nierównej murawy co utrudniło Słowakowi przyjęcie piłki. Bramkarz Legii nie opanował futbolówki na czym skorzystał Wilczek przejmując piłkę i zdobywając drugiego gola dla Piasta – 2:0. W 75 minucie Wilczek skompletował hat-tricka i było już 3:0. Bartosz Szeliga uderzył na bramkę Legionistów, Kuciak ponownie wypluł piłkę i Wilczek dobił piłkę do pustej bramki. Takiego przebiegu meczu z pewnością nikt się nie spodziewał. Legia zdobyła honorową bramkę dopiero w 89 minucie za sprawą Ondreja Dudy. Ostatecznie Piast pokonał Legię 3:1 i strącił podopiecznych Henninga Berga z fotelu lidera.

Piast Gliwice – Legia Warszawa (3:1) – 05.10.2014 (15:30)
16′ K.Wilczek (1:0)
36′ K.Wilczek (2:0)
76′ K.Wilczek (3:0)
89′ O.Duda (3:1)