Chelsea Londyn pokonała na Stamford Bridge Arsenal Londyn 2:0, w meczu 7. kolejki Premier League. Bramki dla “The Blues” zdobywali Eden Hazard i Diego Costa.

Pierwsze 20 minut było bardzo spokojne. Chelsea próbowała uśpić rywala, a sam Arsenal nie kwapił się do ataku. Jedną z rzeczy wartych odnotowania była przepychanka między trenerami obu drużyn. Po faulu Gary’ego Cahilla na Alexisie Sanchezie, obu szkoleniowców poniosły nerwy, a Arsene Wenger odepchnął Jose Mourinho. Drugą rzeczą jest kontuzja Thibaut Courtoisa, której doznał w starciu z Alexisem.

W 26. minucie, Eden Hazard przeprowadził kolejny w tym meczu znakomity rajd i został sfaulowany w polu karnym przez Laurenta Koscielnego. Sam poszkodowany pewnie pokonał Wojciecha Szczęsnego.

Druga polowa była bardzo podobna. Chelsea spokojnie kontrolowała przebieg spotkania, a Arsenal nie umiał zagrozić bramce Petra Cecha. W 58. minucie, Hazard mógł strzelić swojego drugiego gola w meczu, ale jego uderzenie na słupek sparował Szczęsny. W 78. minucie było po meczu. Cesc Fabregas fenomenalnie zagrał do Diego Costy, a ten bez problemów przelobował bramkarza Arsenalu.

Chelsea po 7 kolejkach jest liderem tabeli Premier League z dorobkiem 19 punktów. “The Blues” mają 5 pkt przewagi nad drugim w tabeli Manchesterem City.

Chelsea – Arsenal 2:0 (1:0)

1:0 Eden Hazard 27′ (k.)
2:0 Diego Costa 78′