W drugim piątkowym meczu 8. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Pogoń Szczecin zremisowała przed własną publicznością z Ruchem Chorzów 1:1.

Początek spotkania w Szczecinie był strasznie niemrawy. Obie drużyny raczej badały się pod kątem taktycznym, brakowało odważniejszych ataków którejś ze stron.
Wreszcie w 31. minucie kibice doczekali się pierwszego gola. Z rzutu wolnego piłkę w pole karne zagrał Filip Starzyński, futbolówka minęła kilku zawodników, aż wreszcie dopadł do niej Grzegorz Kuświk i ofiarnym wślizgiem wpakował ją do siatki.
W końcówce pierwszej części meczu Kuświk mógł zdobyć swoją drugą bramkę, ale jego mocny strzał w krótki róg obronił Radosław Janukiewicz. Do przerwy Pogoń – Ruch 0:1.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Wciąż brakowało sytuacji podbramkowych, sporo było za to ostrej gry w środku pola i fauli.
Gdy wydawało się, że chorzowianie sięgną po trzy punkty, “Portowcy” przeprowadzili tak zwaną akcję rozpaczy, którą udało im się zamienić na gola. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła piłkę do siatki skierował głową Maciej Dąbrowski i tym samym uratował punkt dla gospodarzy. Pogoń – Ruch 1:1.

Pogoń Szczecin – Ruch Chorzów 1:1 (0:1)
Gol 0:1 – 31′ – Grzegorz Kuświk
Gol 1:1 – 90+2′ – Maciej Dąbrowski