T-ME: Piast wygrywa na zakończenie kolejki

W ostatnim meczu 21 kolejki naszej rodzimej T-Mobile Ekstraklasy, Piast Gliwice ograł na własnym stadionie GKS Bełchatów 3:1 i dzięki temu awansował do pierwszej ósemki.

Goście z Bełchatowa prowadzili do przerwy 1:0 po niesłusznie uznanej bramce Arkadiusza Piecha, bowiem zawodnik GKS-u był na pozycji spalonej. Jeszcze w pierwszej połowie zawodnik GKS-u Błażej Telichowski obejrzał czerwoną kartkę i musiał opuścić w boisko. Grając w przewadze, w drugiej połowie “Piastunki” przycisnęły ekipę gości i w 49 minucie po bramce Kamila Wilczka był remis 1:1. Fantastycznie futbolówkę w pole karne dośrodkował kapitan zespołu Piasta – Tomasz Podgórski, a Wilczek perfekcyjnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce. To dziesiąty gol tego zawodnika w tym sezonie. Niespełna dziesięć minut później, fantastycznym uderzeniem popisał Hiszpan – Gerard Badia i podopieczni Angela Pereza Garcii wyszli na prowadzenie 2:1. W 82 minucie, bowiem ten który asystował przy pierwszej bramce dla Gliwiczan – Tomasz Podgórski podwyższył rezultat na 3:1 pakując piłkę niemal do pustej bramki po przepięknym podaniu Kamila Wilczka. Dzięki temu “Piastunki” mogły cieszyć się z cennych trzech punktów, które spowodowały, że ekipa z Gliwic awansowała do pierwszej ósemki i ma na swoim koncie już 29 punktów.

Piast Gliwice – GKS Bełchatów (3:1) – 23.02.2015 (18:00)
Gol 13′ A.Piech (0:1)
Gol 48′ K.Wilczek (1:1)
Gol 59′ G.Badia (2:1)
Gol 82′ T.Podgórski (3:1)