W meczu 24. kolejki włoskiej Serie A Napoli pokonało na własnym stadionie drużynę Sassuolo 2:0. Neapolitańczycy mają już tylko trzy „oczka” straty do wicelidera AS Roma. Sassuolo plasuje się na dwunastej pozycji.

Od początku spotkania to podopieczni „Rafy” Beniteza przeważali. Wymiana pozycji, niezłe akcje ofensywne i uważna gra w obronie pozwoliły gospodarzom wypracować kilka niezłych sytuacji bramkowych. Jednak do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

W drugiej połowie meczu Napoli jeszcze bardziej przycisnęło rywala do ściany. W efekcie w 61. minucie gry piłkę do siatki skierował Zapata. Dziewięć minut później gola na 2:0 zdobył Hamsik i wydawało się, że jest już po meczu. Jednak w 72. minucie Mertens za brzydki faul zobaczył czerwoną kartkę i drużyna gospodarzy musiała do końca spotkania pilnować wyniku. Napoli nie pozwoliło gościom rozwinąć skrzydeł i mecz zakończył się wynikiem 2:0.

23.02.2015, godz.19.00 Serie A, 24. kolejka: Napoli – Sassuolo 2:0 (0:0)