Wczoraj wieczorem dobiegła końca 26 kolejka angielskiej Barclays Premier League. Trzeba przyznać, że i tym razem na brak emocji nie mogliśmy narzekać. Oglądaliśmy bowiem niespodziewaną wygraną Swansea z Manchesterem United 2:1, wysokie zwycięstwo Manchesteru City z Newcastle aż 5:0, czy fantastyczną bramkę Coutinho w meczu Liverpoolu z Southampton. Oprócz tych wydarzeń, byliśmy świadkami również wielu innych niezwykle interesujących momentów. Zobaczcie sami.

Inauguracja 26 kolejki Premier League sezonu 2014/15 rozpoczęła się w sobotę o godzinie 16:00 równocześnie na 6 stadionach. Najciekawiej było na Liberty Stadium w Swansea, gdzie przyjechał 20-krotny mistrz Anglii – Manchester United, aby zmierzyć się z ekipą “Łabędzi”. W pierwszym starciu w tym sezonie na Old Trafford podopieczni Garry’ego Monka wygrali 2:1. Teraz skończyło się bardzo podobnie. Swansea znowu wygrało 2:1 i znów gola strzelił Ki Sung-Yong. Tak więc zespół “Łabędzi” może poszczycić się w tej kampanii zwycięskim dubletem w pojedynkach z “Czerwonymi Diabłami”. Na Selhurst Park, Arsenal pokonał miejscowe Crystal Palace w derbach Londynu 2:1 i dzięki temu oraz porażce United, przegonił ekipę Louisa Van Gaala w tabeli. W pozostałych pojedynkach Chelsea dość niespodziewanie straciła punkty w starciu z beniaminkiem Burnley remisując przed własną publicznością 1:1. Hull oraz Stoke pokazały, że walczy się do końca. “The Potters” wyjechali z Villa Park z kompletem punktów wygrywając z Aston Villą 2:1, dzięki bramce Mosesa z rzutu karnego, natomiast “Tygrysy” na własnym KC Stadium w takich samych rozmiarach ograli Queens Park Rangers, a zwycięskiego gola w 89 minucie gry zdobył N’Doye. Ciekawy mecz oglądaliśmy również na Stadium of Light, gdzie Sunderland mierzył się z West Bromwich, jednak niestety nie doczekaliśmy się bramek w tym starciu i oba zespoły podzieliły się punktami. W ostatnim sobotnim spotkaniu minionej serii spotkań obrońca mistrzowskiego trofeum – Manchester City rozgromił na własnym Etihad Stadium Newcastle aż 5:0, tak więc można powiedzieć, że “The Citizens” skrzętnie wykorzystali potknięcie zespołu Jose Mourinho w pojedynku z “The Clarets” i tracą już do “The Blues” tylko 5 oczek.

Niedziela z angielską Ekstraklasą była niezwykle emocjonująca i naprawdę na brak emocji nie mogliśmy narzekać. Pierwszym niedzielnym meczem były derby Londynu pomiędzy Tottenhamem a West Hamem United. “The Hammers” wygrywali na White Hart Lane już 2:0 po bramkach Cheikhou Kouyate i Diafry Sakho. Kiedy to do końca meczu zostało 15 minut i wydawało się, że piłkarze Sama Allardyce’a zdobędą komplet punktów w północnym Londynie, to w tym momencie “Koguty” powróciły do gry. Najpierw na 2:1 strzelił Danny Rose, a już w doliczonym czasie gry sędzia podyktował rzut karny dla Spurs, który na raty wykorzystał Harry Kane i ostatecznie obie ekipy podzieliły się oczkami. Wynik końcowy 2:2. Taki sam rezultat padł w starciu Evertonu z Leicester na Goodison Park. “Czerwona latarnia” ligi, zespół z King Power Stadium mógł nawet zdobyć pełną pulę w niebieskiej części Liverpoolu, bowiem “Lisy” prowadziły 2:1 po bramkach Nugenta i Cambiasso, jednak w końcówce spotkania Matthew Upson wpakował futbolówkę do własnej siatki i piłkarze Leicester musieli zadowolić się tylko jednym oczkiem. Dla ekipy “The Toffees” ten wynik też nie był najlepszy. Ostatni pojedynek 26 kolejki Premier League pomiędzy rewelacyjnym w tym sezonie Southampton a będącym w fantastycznej dyspozycji Liverpoolem. Już pierwsze minuty tego meczu sprawiły, że szybko nie zapomnimy o tym spotkaniu. Brazylijczyk Coutinho popisał się fenomenalnym uderzeniem z 25 metrów, którym pokonał bramkarza “Świętych” i tym samym wyprowadził “The Reds” na prowadzenie. W drugiej połowie na 2:0 podwyższył Raheem Sterling i podopieczni Brendana Rodgersa wyjechali z St Mary’s z kompletem punktów. Dzięki tej cennej wygranej “The Reds” zmniejszyli swój dystans do czołówki.