T-ME: Jaga ratuje remis, Korona lepsza od Górnika Łęczna

zaglebie.com

Poniedziałkowe mecze 26. kolejki Ekstraklasy rozpoczął mecz Korony Kielce z Górnikiem Łęczna. Jako iż dzień ten nazywa się lanym poniedziałkiem to Kielczanie wzięli sobie do serca te słowa i wygrali 2:0. O 18 swój mecz rozgrywała Jagiellonia, która rzutem na taśmę uratowała remis (2:2) z Wisłą Kraków.

Korona Kielce – Górnik Łęczna 2:0 (0:0)
GolBramki: Jacek Kiełb 66 , Kamil Sylwestrzak 71

Korona już od dłuższego czasu nie zdobyłą kompletu punktów u siebie. Długo wyczekiwane zwycięstwo nareszcie nadeszło.
Mimo iż w pierwszej połowie obie strony stworzyły sobie niezłe sytuacje, to żadnej nie wykorzystali.
Drugą część gry rozpoczęła mocniej Korona, która ostrzeliwała bramkę strzeżoną przez Prusaka. Efekt był widoczny w 66 minucie, kiedy to Koroniarze objęli prowadzenie po świetnej akcji Jacka Kiełba. Skrzydłowy Korony popisał się efektownym rajdem, zakończonym precyzyjnym strzałem z odległości około 20 metrów. Kilka chwil później ten sam zawodnik perfekcyjnie dośrodkował piłkę z rzutu rożnego i Kamilowi Sylwestrzakowi nie zostało nic innego jak wpakować ją do siatki.
Górnik znalazł się w trudnej sytuacji, bowiem miał tylko 20 minut na odrobienie strat. Ale po chwili znalazł się w jeszcze trudniejszej. Marcin Kalkowski sfaulował Rafaela Porcellisa, za co zobaczył żółtą kartkę, a że było to drugie „żółtko” to zobaczył też kartkę czerwoną i osłabił tym samym swój zespół. Ostatecznie gospodarze wygrali 2:0 i zdobyli cenne dla nich 3 punkty.

Sklad składKorona: Vytautas Cerniauskas – Leandro, Kamil Sylwestrzak, Radek Dejmek, Piotr Malarczyk – Jacek Kiełb (Serhij Pylypczuk), Vlastimir Jovanovic, Aleksandrs Fertovs, Olivier Kapo, Luis Carlos – Rafael Porcellis (89 Przemysław Trytko)

Sklad składGórnik: Sergiusz Prusak – Patrik Mraz, Marcin Kalkowski, Maciej Szmatiuk, Łukasz Mierzejewski – Veljko Nikitovic (72 Filip Rudik), Tomasz Nowak, Fedor Cernych, Filip Burkhardt (81 Paweł Sasin), Grzegorz Bonin – Shpetim Hasani (57 Miroslav Bożok)

ŻółtaŻółte karki: Sylwestrzak – Kalkowski

Czerwona kartka: Kalkowski ( 79 minuta, za drugą żółtą)
SedziaSędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
Kibiców: 5878

Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków 2:2 (1:0)
Gol1:0 Tuszyński 16’
Gol1:1 Brożek 46’
Gol1:2 Guerrier 71’
Gol2:2 Tuszyński 90+4’

Już 16 minut po pierwszym gwizdku sędziego Żółto-Czerwoni objęli prowadzenie po tym, jak dośrodkowanie Dżalamidze wykorzystał Tuszyński, posyłając głową piłkę do siatki Buchalika. Bramkarz Wisły był bez szans. Do przerwy obie strony stwarzały sobie sytuację, ale żadna drużyna nie potrafiła ich wykorzystać. Po 45′ było 1:0 dla gospodarzy.
Od mocnego uderzenia drugą połowę rozpoczęła Białą Gwiazda, bowiem zaledwie minutę po wznowieniu gry piłka po zagraniu Stilicia trafiła do Guerriera, który wygrał pojedynek z rywalem. Futbolówkę ostatecznie przejął Brożek, dopełniając formalności. W 70 minucie Burliga, który wybił piłkę spod nóg rozpędzonego Tuszyńskiego, a już kilkanaście sekund później padł drugi gol dla Białej Gwiazdy, a piłkę do bramki Drągowskiego wpakował po zagraniu Garguły Guerrier. Futbolówka otarła się jeszcze o prawy słupek, lecz ostatecznie zatrzepotała w siatce.
Wisłą byłą już niemal pewna wywiezienia 3 punktów z Białegostoku, kiedy to w doliczonym czasie pięknym uderzeniem popisał się Patryk Tuszyński i wyrównał wynik spotkania. Jagiellonia uratowała remis, a Biała Gwiazda zdobyła tylko i aż jeden punkt.

Sklad składJagiellonia Białystok: Drągowski – Tymiński (74’ Modelski), Madera, Tarasovs, Popkhadze – Dżalamidze, Grzyb, Pazdan, Gajos (67’ Piątkowski), Mackiewicz (80’ Savitski) – Tuszyński

Sklad składWisła Kraków: Buchalik – Jović, Głowacki, Guzmics (46’ Sadlok), Burliga – Boguski (46’ Guerrier), Uryga, Garguła, Stilić, Barrientos (90+3’ Stępiński) – Brożek

ŻółtaŻółta kartka: Burliga, Barrientos, Stilić, Gurrrier (Wisła) Grzyb, Mackiewicz, Tymiński, Popkhadze (Jagiellonia)
SedziaSędziował: Krzysztof Jakubik z Siedlec
Widzów: 11 784