Szymon Marciniak będzie arbitrem kolejnego ważnego spotkania

Marciniak

Piotr de Bever (Piłkarski Świat)


Pomimo krytyki, która spadła na Szymona Marciniaka po ostatnich prowadzonych przez niego spotkaniach, sędzia znów otrzymał do poprowadzenia ważne spotkanie.

Po meczu Juventus Turyn – Villareal w Lidze Mistrzów wydawało się, że to może być ostatni “duży” mecz Szymona Marciniaka w tym sezonie. Polak dwa razy podejmował kontrowersyjne decyzje, które skutkowały bramkami dla “Żółtej łodzi podwodnej”. W naszym kraju za te rozstrzygnięcia Marciniaka spotkała spora krytyka. Jednak we Włoszech, gdzie spotkanie było rozgrywane arbiter urodzony w Płocku otrzymał wysokie noty. W Italii uznano jego decyzje za słuszne,

Wydaje się, że podobne stanowisko wyrażają także europejskie organizacje sędziowskie. Marciniak nadal cieszy się dużym poważaniem na arenie międzynarodowej. Dlatego przyznano mu do poprowadzenia mecz półfinału baraży do mistrzostw świata w Katarze. Już w najbliższy czwartek polski arbiter wybiegnie na murawę wraz z piłkarzami z Walii i Austrii. Waga starcia będzie ogromna, bo przegrany tego spotkania pozbawi się możliwości pojechania na najbliższy mundial.

Do pomocy Szymonowi Marciniakowi przydzielono już innych arbitrów. W Cardiff jako liniowi pracować będą Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz. Sędzią technicznym będzie Ovidiu Hategan z Rumunii. Natomiast VAR-em zajmą się Tomasz Kwiatkowski i Bartosz Frankowski.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.